- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 22 вересня 2023 р. № 1013 Київ |
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2022 р. № 398
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2022 р.
№ 398 "Деякі питання здійснення фітосанітарних заходів та процедур в умовах воєнного стану" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 29, ст. 1576, № 64, ст. 3855, № 76, ст. 4574, № 80, ст. 4854; 2023 р., № 44, ст. 2337) зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України |
Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 75 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 вересня 2023 р. № 1013
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2022 р. № 398
1. Назву
постанови викласти в такій редакції:
"Деякі питання здійснення фітосанітарних заходів та процедур, заходів державного контролю у сферах ветеринарної медицини, безпечності та окремих показників якості харчових продуктів в умовах воєнного стану".
2. У пункті 1:
1) у підпункті 1:
абзаци п’ятий - восьмий викласти в такій редакції:
"знезараження, у тому числі фумігація, вантажів з об’єктами регулювання, що експортуються, може проводитися за межами митної території України. У такому разі:
- знезараження, у тому числі фумігація, здійснюється з дотриманням відповідних вимог міжнародних стандартів з фітосанітарних заходів;
- власник вантажу або уповноважена ним особа подає державному фітосанітарному інспектору акт проведених робіт із знезараження або фумігаційний сертифікат, наданий особою, що має посвідчення про право роботи з пестицидами, видане відповідно до законодавства про захист рослин;
- контроль за знезараженням, у тому числі фумігацією, здійснюється державним фітосанітарним інспектором виключно шляхом проведення документальної перевірки акта проведених робіт із знезараження (фумігаційного сертифіката);";
абзац одинадцятий після слів і цифр "(Офіційний вісник України, 2020 р., № 12, ст. 472)" доповнити словами "(далі - Порядок)";
2) доповнити пункт підпунктами 4 і 5 такого змісту:
"4) на період воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування за зверненням власника об’єкта регулювання або уповноваженої ним особи (далі - заявник) видача (переоформлення) фітосанітарного сертифіката, а також проведення інспектування транспортних засобів та здійснення контролю за знезараженням об’єктів регулювання може здійснюватися державним фітосанітарним інспектором за межами митної території України у разі його направлення у службове відрядження за кордон відповідно до цього підпункту.
Направлення державного фітосанітарного інспектора у службове відрядження за кордон здійснюється за наявності звернення заявника до територіального органу Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та повідомлення Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про таке звернення.
Звернення заявника про направлення державного фітосанітарного інспектора у службове відрядження за кордон оформляється у довільній формі з обов’язковим зазначенням опису вантажу (найменування та кількість об’єктів регулювання), назви країни (місця відрядження), в якій планується інспектування транспортного засобу, здійснення контролю за знезараженням об’єктів регулювання та/або видача (переоформлення) фітосанітарного сертифіката.
У разі наявності такого звернення направлення державного фітосанітарного інспектора у службове відрядження за кордон відповідно до цього підпункту здійснюється на підставі письмового наказу територіального органу Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Територіальний орган Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за результатами розгляду належним чином оформленого звернення зобов’язаний не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня отримання такого звернення прийняти наказ про направлення державного фітосанітарного інспектора у службове відрядження за кордон та повідомити заявнику та Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про такий наказ не пізніше дня, що настає за днем прийняття такого наказу, із зазначенням запланованої дати прибуття в місце відрядження, строку відрядження та контактних даних відповідного державного фітосанітарного інспектора.
Службове відрядження державного фітосанітарного інспектора за кордон оформляється з урахуванням постанов Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р.
№ 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 11, ст. 488), від 11 грудня 1992 р.
№ 698 "Про вдосконалення порядку здійснення службових відряджень за кордон", від 11 жовтня 2016 р.
№ 710 "Про ефективне використання державних коштів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 83, ст. 2739), від 27 січня 1995 р.
№ 57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України" (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 92; Офіційний вісник України, 2010 р., № 65, ст. 2239) та наказу Мінфіну від 13 березня 1998 р.
№ 59 "Про затвердження Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон" (далі - Інструкція).
У разі оформлення наказу про направлення державного фітосанітарного інспектора у службове відрядження за кордон відповідно до цього підпункту такий державний фітосанітарний інспектор відбуває у відрядження з власною трикутною печаткою державного фітосанітарного інспектора та бланками фітосанітарних сертифікатів.
Територіальний орган Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, який направив державного фітосанітарного інспектора у службове відрядження за кордон, з метою організації віддаленого робочого місця для такого державного фітосанітарного інспектора повинен вжити заходів до належного матеріально-технічного забезпечення, а також забезпечити доступ та обмін інформацією з інформаційною (автоматизованою) системою, визначеною Порядком, тощо.
Видача (переоформлення) фітосанітарного сертифіката, відмова в його видачі (переоформленні), а також інспектування транспортного засобу, контроль за знезараженням об’єктів регулювання за межами митної території України здійснюються відповідно до Порядку з урахуванням особливостей, визначених цією постановою.
У разі об’єднання партій вантажу за межами митної території України державний фітосанітарний інспектор за ініціативою власника або наявності вимог країни-імпортера здійснює з урахуванням особливостей, визначених цим підпунктом:
інспектування транспортного засобу, що буде містити об’єднані партії вантажу, на які видано висновки фітосанітарної експертизи (аналізів) та/або фітосанітарні сертифікати;
контроль за знезараженням об’єктів регулювання.
Для проведення інспектування транспортного засобу та/або здійснення контролю за знезараженням об’єктів регулювання за межами митної території України заявник:
подає особисто або за допомогою засобів електронної комунікації до державного фітосанітарного інспектора, направленого у службове відрядження за кордон, та відповідного територіального органу Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів заяву про проведення фітосанітарних процедур разом з копією документа, що підтверджує здійснення оплати за відповідну фітосанітарну процедуру;
забезпечує доступ державного фітосанітарного інспектора, направленого у службове відрядження за кордон, до транспортних засобів, до яких було або буде завантажено вантажі з об’єктами регулювання.
За результатами інспектування транспортного засобу, до якого було або буде завантажено вантажі з об’єктами регулювання, або здійснення контролю за знезараженням об’єктів регулювання державний фітосанітарний інспектор, направлений у службове відрядження за кордон, оформляє акт про проведення фітосанітарних процедур. Такий акт надсилається заявникові в електронній формі засобами електронного зв’язку.
Для видачі (переоформлення) фітосанітарного сертифіката за межами митної території України заявник в електронній формі подає державному фітосанітарному інспектору, який перебуває у службовому відрядженні за кордоном, за допомогою засобів електронної комунікації такі документи:
заяву про оформлення фітосанітарного сертифіката із зазначенням у розділі 11 "Додаткова декларація або інформація, що подається заявником", що така заява подається для видачі (переоформлення) фітосанітарного сертифіката за межами митної території України, та в разі видачі фітосанітарного сертифіката в паперовій формі - контактні відомості особи, уповноваженої заявником на отримання фітосанітарного сертифіката;
копію документа, що підтверджує здійснення оплати за послугу з видачі (переоформлення) фітосанітарного сертифіката;
висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) або висновок повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) об’єктів регулювання, а у разі об’єднання партій вантажу - висновки фітосанітарної експертизи (аналізів) чи фітосанітарні сертифікати на партії, що об’єднуються;
документацію, що підтверджує проведення фітосанітарних процедур та/або знезараження, у разі наявності вимог фітосанітарних заходів країни-імпортера щодо проведення стосовно об’єкта регулювання фітосанітарних процедур та/або знезараження.
Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний оформити (переоформити) та видати заявнику фітосанітарний сертифікат (чи за наявності підстав прийняти рішення про відмову в його видачі) у паперовій формі (у разі, коли цього вимагають фітосанітарні заходи країни призначення) чи електронній формі (в інших випадках, у тому числі на вимогу заявника) протягом восьми робочих годин з моменту отримання в електронній формі документів, передбачених абзацами шістнадцятим - двадцятим цього підпункту.
Оплата за проведення фітосанітарних процедур державним фітосанітарним інспектором за межами митної території України стягується у тридцятикратному розмірі від розміру плати за надання відповідної послуги, встановленого
переліком платних послуг, які надаються головними управліннями Держпродспоживслужби в областях та м. Києві і бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, з питань карантину рослин та розміром плати за їх надання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. № 1348 "Деякі питання надання послуг Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, органами та установами, що належать до сфери її управління" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 101, ст. 3705; 2018 р., № 70, ст. 2364) (далі - перелік платних послуг).
................Перейти до повного тексту