1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про персональну відповідальність керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади
Проведені в деяких регіонах комплексні перевірки стану виконання законів України, актів і доручень Президента України та Кабінету Міністрів України засвідчили, що окремі керівники місцевих органів виконавчої влади не забезпечили належного виконання покладених на них повноважень, ефективної реалізації державної політики у відповідних сферах, запровадження ринкових відносин, комплексного соціально-економічного розвитку відповідних територій, додержання законних прав та інтересів громадян.
Найбільш суттєві недоліки виявлено в Черкаській, Чернігівській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Чернівецькій та деяких інших областях.
Зокрема, в Черкаській області за останні роки фактично зруйновано такі пріоритетні галузі виробництва як машинобудівна, радіоелектронна та оборонна, меблева тощо, кожне друге підприємство є збитковим. Керівники місцевих органів виконавчої влади практично самоусунулись від підтримки розвитку малого бізнесу, відсутні достовірні дані навіть про кількість суб'єктів малого й середнього підприємництва, значно завищуються обсяги виробленої ними продукції, фактично розбазарюється земля.
Обсяги промислового виробництва в Чернігівській області в розрахунку на душу населення є вдвічі менші ніж по країні в цілому, деякі раніше провідні галузі (деревообробна, радіоелектронна, хімічна) опинилися у стані стагнації, помітно скоротилася кількість підприємств, що займаються інноваційною діяльністю, за кількістю малих підприємств з розрахунку на 10 тисяч населення область посідає останнє місце в державі, боротьба з корупцією і організованою злочинністю знаходиться на неприпустимо низькому рівні, фактично ігноруються вимоги Указу Президента України від 28 січня 2000 року N 113 щодо запобігання дитячій бездоглядності.
У Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській і Чернівецькій областях не зменшується рівень тінізації економіки, незадовільно здійснюється управління державними корпоративними правами, повільно ліквідовується податковий борг перед бюджетом, низькою залишається питома вага продукції, що вироблена малими підприємствами, переважна більшість яких займається посередництвом, незадовільно виконуються поставлені Главою держави завдання щодо погашення заборгованості із заробітної плати, потребує значного поліпшення робота з кадрами.
Зазначені недоліки найгостріше проявляються на місцевому рівні. В ряді районів і міст фактично блокується розвиток малого і середнього підприємництва, стримується виконання вимог Президента України щодо оформлення права власності на землю, забезпечення належного соціального захисту людей, особливо похилого віку та дітей, здебільшого імітується боротьба зі злочинністю і корупцією, нерідко виявляються бездушність і байдужість під час розгляду звернень громадян з життєво важливих для них питань. Усе це викликає справедливе обурення людей.
Такий стан справ значною мірою обумовлений і суттєвими прорахунками в діяльності деяких центральних органів виконавчої влади та їх керівників.
Фондом державного майна України, зокрема, втрачено реальний контроль за здійсненням процесу приватизації, управлінням корпоративними правами держави, роздержавленням власності на місцях.
Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва до цього часу не створено належних умов для ефективного розвитку малого бізнесу на місцевому рівні, захисту підприємницької ініціативи від бюрократичного свавілля. Керівництво Державного комітету замість вирішення нагальних проблем підприємництва нерідко займається проведенням показних заходів, які мало впливають на стан справ.
За серйозні недоліки в реформуванні та розвитку економіки, вирішенні гострих соціальних проблем, безвідповідальне ставлення до виконання законів України, актів і доручень Президента України і Уряду України та з метою виправлення становища, що склалося, зміцнення виконавської дисципліни і посилення персональної відповідальності за доручені ділянки роботи
постановляю:
1. Звільнити:
БУТКА Миколу Петровича - з посади голови Чернігівської обласної державної адміністрації;
ЛУК'ЯНЦЯ Володимира Лукича - з посади голови Черкаської обласної державної адміністрації;

................
Перейти до повного тексту