- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 січня 2002 р. N 101
Київ
Про затвердження Порядку конкурсного відбору інвестиційних проектів, що реалізуються за рахунок кредитів комерційних банків з частковим відшкодуванням відсоткових ставок
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1078 від 25.07.2002 )
З метою ефективного використання коштів державного бюджету, що спрямовуються на фінансування інвестиційних та інноваційних проектів, Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок конкурсного відбору інвестиційних проектів, що реалізуються за рахунок кредитів комерційних банків з частковим відшкодуванням відсоткових ставок (додається).
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Інд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 січня 2002 р. N 101
ПОРЯДОК
конкурсного відбору інвестиційних проектів, що реалізуються за рахунок кредитів комерційних банків з частковим відшкодуванням відсоткових ставок
1. Цей Порядок визначає процедуру конкурсного відбору інвестиційних проектів (далі - конкурсний відбір), що реалізуються за рахунок кредитів комерційних банків з частковим відшкодуванням відсоткових ставок за рахунок коштів державного бюджету.
2. Відшкодування відсоткових ставок провадиться за рахунок коштів державного бюджету за кредитами, що залучаються підприємствами для реалізації інвестиційних проектів на конкурсних засадах, у межах бюджетних програм, передбачених законом про державний бюджет на відповідний рік, та з урахуванням пріоритетів, визначених згідно з Програмою дій Кабінету Міністрів України, Державною програмою соціально-економічного розвитку на відповідний рік, іншими нормативно-правовими актами України.
3. За рахунок коштів державного бюджету підприємствам відшкодовується сума сплачених ними відсотків за користування кредитом у розмірі 100 відсотків облікової ставки Національного банку, яка діяла на момент укладення кредитної угоди.
( Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1078 від 25.07.2002 )
Кошти на відшкодування надаються підприємствам у межах одного бюджетного року. У разі коли термін реалізації проекту перевищує один рік, питання подальшого відшкодування повинне розглядатися на початку кожного фінансового року з урахуванням ефективного виконання інвестиційних зобов'язань позичальником та за умови виділення коштів на зазначені цілі в державному бюджеті на відповідний рік.
4. У конкурсі беруть участь інвестиційні проекти, подані підприємствами. Обов'язковою умовою розгляду проекту є письмова згода комерційного банку на участь у кредитуванні проекту.
5. Конкурсний відбір інвестиційних проектів здійснює міжвідомча комісія, що утворюється Мінекономіки. До складу комісії включаються представники Мінфіну, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать підприємства, інвестиційні проекти яких розглядатимуться згідно з умовами, визначеними цим Порядком.
Склад міжвідомчої комісії з відбору інвестиційних проектів (далі - міжвідомча комісія) затверджується наказом Мінекономіки.
6. Персональний склад групи експертів, які беруть участь у роботі міжвідомчої комісії, погоджується з відповідним міністерством або іншим органом виконавчої влади.
7. Міжвідомча комісія протягом десяти робочих днів після утворення визначає конкурсні вимоги та готує текст оголошення про проведення конкурсу.
8. Конкурсні умови повинні обов'язково містити такі вимоги:
1) до інвестиційного проекту:
відповідність проекту критеріям відбору та визначеним пріоритетам;
максимальна ефективність використання бюджетних коштів;
ефективність проекту (обсяг прибутку, термін окупності, створення нових робочих місць, надходження платежів до бюджету тощо);
2) до комерційного банку:
визначення умов кредитування інвестиційного проекту банком (розмір відсоткової ставки, термін надання кредиту, комісійні банку, що зазначаються у проекті кредитної угоди);
дотримання банком економічних нормативів та оцінних показників, установлених Національним банком;
3) до підприємств:
провадження господарської діяльності протягом не менше ніж двох років;
відсутність заборгованості перед державним бюджетом за залученими комерційними кредитами, а також із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів);
достатність обігових коштів для забезпечення поточної діяльності;
виконання зобов'язань щодо погашення та обслуговування кредиту.
................Перейти до повного тексту