1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Урядом України та Урядом Республіки Болгарія про міжнародні автомобільні перевезення пасажирів та вантажів
Дата підписання: 08.12.1994
Дата набуття чинності: 15.09.1995
Уряд України та Уряд Республіки Болгарія, які надалі іменуються Договірні Сторони, прагнучи сприяти розвитку економічних і торговельних зв'язків і спрощенню умов перевезення пасажирів та вантажів між двома країнами, а також транзитом через їхні території, домовились про наступне:
Стаття 1
Договірні Сторони надають одна одній право на виконання їх перевізниками міжнародних перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом між двома країнами та транзитом через їхні території, дотримуючись умов цієї Угоди.
Стаття 2
Визначення
1. "Пасажирський транспортний засіб" означає будь-який автомобільний транспортний засіб з механічним приводом, який сконструйований і пристосований для перевезення пасажирів, має більше ніж дев'ять місць, включаючи місце водія, та зареєстрований на території однієї з Договірних Сторін;
2. "Вантажний транспортний засіб" означає механічний транспортний засіб, пристосований до перевезення вантажів, зареєстрований на території однією з Договірних Сторін або комбінацію транспортних засобів, з яких тягач зареєстрований на території однієї з Договірних Сторін;
3. "Перевізник" означає фізичну або юридичну особу, зареєстровану на території однієї з Договірних Сторін, яка має право виконувати пасажирські або вантажні автомобільні перевезення власним транспортним засобом, або орендованим у власника, зареєстрованого на території однієї з Договірних Сторін, згідно з їх законодавством;
4. "Дозвіл" означає документ, виданий Компетентним органом однієї з Договірних Сторін, перевізнику другої Договірної Сторони для в'їзду або транзитного проїзду через її територію, а також інші дозволи, передбачені цією Угодою.
I. Перевезення пасажирів
Стаття 3
1. Визначення, використані в цій Угоді, мають наступне значення:
а) "Регулярні автобусні перевезення" - це перевезення, які здійснюються на автобусних лініях за попередньо узгодженими між Компетентними органами Договірних Сторін маршрутами, розкладами та тарифами;
б) "Маятникові перевезення" - це перевезення груп пасажирів у визначений час з території однієї Договірної Сторони для тимчасового перебування на території другої Договірної Сторони. Повернення цих пасажирів здійснюється автобусом того ж перевізника в країну попереднього виїзду. З цією метою перший рейс у зворотному напрямку та останній рейс у головному напрямку здійснюється без пасажирів;
в) "Нерегулярні перевезення" - це такі перевезення, під час яких одна й та сама група пасажирів перевозиться одним і тим самим пасажирським транспортним засобом, причому пункт відправлення і пункт призначення знаходяться в країні його реєстрації. Під час поїздки по всьому маршруту посадка та висадка пасажирів не відбувається і здійснюється при "зачинених дверях".
2. Перевезення, зазначені в п. 1 цієї Статті, можуть виконуватися між територіями Договірних Сторін або транзитом через них.
3. Пасажирські транспортні засоби однієї Договірної Сторони не можуть виконувати перевезення пасажирів між двома пунктами, які знаходяться на території другої Договірної Сторони.
Стаття 4
1. Регулярні автобусні перевезення між територіями Договірних Сторін і транзитом через них, як і маятникові перевезення виконуються за наявності дозволів.
2. Компетентні органи Договірних Сторін видають дозволи на ту частину маршруту, яка проходить по їхній території. Процедура видачі дозволів і пов'язані з цим конкретні запитання узгоджуються Компетентними органами Договірних Сторін на основі паритету за пропозицією Змішаної комісії, яка зазначена в Статті 17.
3. Компетентні органи Договірних Сторін приймають рішення про видачу дозволів на регулярні або маятникові перевезення на підставі попереднього запиту Компетентного органу другої Договірної Сторони.
4. Дозвіл видається в письмовій формі, яка визначається Змішаною комісією. У ньому зазначається маршрут руху, термін дії та інші відомості.
Стаття 5
1. Не потрібні попередні узгодження і дозвіл на нерегулярні перевезення як між двома країнами, так і при транзиті по їх територіям.
2. При здійсненні перевезень, зазначених у п. 1 цієї Статті, в пасажирському транспортному засобі повинен бути поіменний список пасажирів.
II. Перевезення вантажів
Стаття 6
1. Для всіх видів перевезення вантажів транспортними засобами між територіями Договірних Сторін або транзитом через них, за винятком, наведеним у Статті 7, потрібні дозволи.
2. Дозвіл видається на кожну поїздку туди й назад і на кожний вантажний транспортний засіб.
3. Для перевезення вантажів з/до третьої країни необхідна попередня згода Компетентного органу другої Договірної Сторони.
4. Кількість та вид дозволів щороку визначається Змішаною комісією.
5. Компетентні органи Договірних Сторін будуть кожного року обмінюватися певною кількістю дозволів, на умовах паритету.
Стаття 7
1. Дозволи не потрібні при перевезеннях:
а) вантажів автомобілями, також із причепом, вантажопідйомністю до 3,5 тонн або загальною вагою брутто до 6 тонн;
б) домашніх речей при переселенні;
в) тварин, технічних засобів, спортивних знарядь і устаткувань, призначених для спортивних заходів;
г) декорацій, театрального реквізиту та музичних інструментів, призначених для вистав;
д) речей, необхідних для ярмарків та виставок;
е) речей та устаткування, необхідного для радіо- і телевізійних записів і зйомок професійних фільмів;

................
Перейти до повного тексту