1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


Сьомий додатковий протокол до Статуту Всесвітнього поштового союзу
( Протокол ратифіковано Законом N 45-V від 27.07.2006, ВВР, 2006, N 39, ст.335 )
Офіційний переклад
Повноважні представники Урядів країн - членів Всесвітнього поштового союзу, які зібралися на Конгресі в Бухаресті, беручи до уваги статтю 30.2 Статуту Всесвітнього поштового союзу, ухваленого у Відні 10 липня 1964 року, прийняли, за умови ратифікації, наведені нижче зміни до цього Статуту.
Стаття I (Преамбула зі змінами)
З метою розвитку зв'язків між народами шляхом ефективного функціонування поштових служб і сприяння досягненню високих цілей міжнародного співробітництва в культурній, соціальній та економічній сферах повноважні представники Урядів договірних країн прийняли, за умови ратифікації, цей Статут.
Завданням Союзу є стимулювання сталого розвитку ефективних та доступних всесвітніх поштових служб для сприяння зв'язку між жителями всього світу шляхом:
- гарантування вільного обігу поштових відправлень на єдиній поштовій території, яку утворюють взаємопов'язані мережі;
- сприяння прийняттю справедливих загальних стандартів і використанню технологій;
- забезпечення співробітництва та взаємодії між заінтересованими сторонами;
- сприяння ефективному технічному співробітництву;
- забезпечення задоволення мінливих потреб клієнтів.
Стаття II (Додана стаття 1bis) Визначення
1. Для цілей актів Всесвітнього поштового союзу, зазначені нижче терміни мають такі значення:
1.1. "Поштова служба" - всі поштові служби, сфера діяльності яких визначається органами Союзу. Основні зобов'язання поштових служб полягають у досягненні певних соціальних та економічних цілей країн-членів шляхом забезпечення збирання, сортування, пересилання та доставки поштових відправлень.
1.2. "Країна-член" - країна, яка виконує умови статті 2 Статуту.
1.3. "Єдина поштова територія (одна й та сама поштова територія)" - зобов'язання, що покладаються на договірні сторони актів Всесвітнього поштового союзу забезпечувати взаємний обмін кореспонденцією, зокрема свободу транзиту, а також обробляти поштові відправлення, що пересилаються транзитом з інших країн, без дискримінації, так само, як і власні поштові відправлення.
1.4. "Свобода транзиту" - зобов'язання проміжних поштових адміністрацій здійснювати перевезення поштових відправлень, що надсилаються їм транзитом іншою поштовою адміністрацією Всесвітнього поштового союзу, обробляючи ці відправлення так само, як і внутрішні відправлення.
1.5. "Поштові відправлення" - відправлення, зазначені в Конвенції.
1.6. "Міжнародна поштова служба" - поштові операції чи послуги, що регулюються актами; сукупність таких операцій чи послуг.
Стаття III (Стаття 22 зі змінами) Акти Союзу
1. Статут є основним актом Союзу. Він містить основні правила Союзу, і до нього не можна робити застережень.
2. Загальний Регламент містить положення, які забезпечують застосування Статуту й діяльність Союзу. Він є обов'язковим для всіх країн-членів, і до нього не можна робити застережень.

................
Перейти до повного тексту