1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Азербайджанської Республіки про міжнародне автомобільне сполучення
( Угоду ратифіковано Законом N 1739-III від 18.05.2000 )
Кабінет Міністрів України та Уряд Азербайджанської Республіки, надалі Договірні Сторони,
бажаючи сприяти розвитку економічних і торговельних зв'язків і спрощенню умов автомобільних перевезень пасажирів і вантажів між країнами Договірних Сторін і транзитом через їхні території,
домовились про таке:
Стаття 1
Відповідно до цієї Угоди:
- термін "перевізник" - будь-яка фізична або юридична особа, яка зареєстрована на території держави однієї з Договірних Сторін і допущена відповідно до діючого національного законодавства до здійснення міжнародних автомобільних перевезень пасажирів або вантажів;
- термін "автотранспортний засіб":
при перевезеннях пасажирів - автобус, тобто автотранспортний засіб, призначений для перевезення пасажирів, який має не менше восьми місць для сидіння, за винятком місця водія;
при перевезеннях вантажів - вантажний автомобіль, тобто вантажний автомобіль, вантажний автомобіль з причепом, автомобільний тягач або тягач з напівпричепом;
- термін "двосторонні перевезення" - перевезення, які виконуються автотранспортним засобом, зареєстрованим на території держави однієї з Договірних Сторін, з/на її території на/з територію держави іншої Договірної Сторони;
- термін "транзитні перевезення" - перевезення, що виконуються автотранспортним засобом, зареєстрованим на території держави однієї з Договірних Сторін, з/на її території транзитом через територію держави іншої Договірної Сторони до/з третьої країни;
- термін "перевезення до/з третьої країни" - перевезення, які виконуються автотранспортним засобом, зареєстрованим на території держави однієї з Договірних Сторін, з/на території держави іншої Договірної Сторони на/з територію третьої країни;
- термін "каботажні перевезення" - перевезення, які виконуються між двома пунктами, розташованими на території держави однієї Договірної Сторони, автотранспортними засобами, зареєстрованими на території держави іншої Договірної Сторони;
- термін "дозвіл" - документ, який видається компетентним органом однієї з Договірних Сторін і який дає право автотранспортному засобу, зареєстрованому на території держави іншої Договірної Сторони, на в'їзд/виїзд або проїзд транзитом через територію держави першої Договірної Сторони.
Стаття 2
Ця Угода визначає порядок виконання міжнародних перевезень пасажирів і вантажів між двома країнами і транзитом через їхні території автотранспортними засобами, які зареєстровані на території однієї з Договірних Сторін.
I. Перевезення пасажирів
Стаття 3
Регулярні автобусні перевезення пасажирів здійснюються за попередньо визначеними і затвердженими компетентними органами Договірних Сторін маршрутами, розкладами руху і тарифами.
Регулярні автобусні перевезення пасажирів у двосторонньому сполученні починаються на території держави однієї з Договірних Сторін і закінчуються на території держави іншої Договірної Сторони.
Регулярні автобусні перевезення пасажирів у транзитному сполученні починаються на території держави однієї з Договірних Сторін, проходять через територію держави іншої Договірної Сторони без посадки і висадки пасажирів і закінчуються на території третьої країни.
Стаття 4
Регулярні автобусні перевезення здійснюються на підставі дозволів.
Дозволи видаються компетентними органами Договірних Сторін на частину маршруту, яка проходить по їхній території.
Строк дії таких дозволів узгоджується компетентними органами Договірних Сторін.
Стаття 5
Дозволи на регулярні автобусні перевезення пасажирів видаються перевізнику після узгодження у встановленому порядку компетентними органами Договірних Сторін на підставі заявки, яка надсилається перевізником до компетентного органу Договірної Сторони країни його реєстрації.
Заявка в двох примірниках повинна містити такі дані:
1. Найменування перевізника і його адреса.
2. Схема маршруту (пункти зупинок для посадки і висадки пасажирів, пункти перетину кордону).
3. Розклад руху і режим роботи.
4. Довжина маршруту в км.
5. Тарифи.
Компетентні органи можуть зажадати від перевізника надання додаткової інформації, яка необхідна для видачі дозволу.
Стаття 6
Регулярні автобусні маршрути можуть здійснюватися лише після узгодження компетентними органами Договірних Сторін і обміну дозволами.
Стаття 7
При виконанні регулярного автобусного перевезення в автотранспортному засобі повинен знаходитися оригінал дозволу.
Форма і текст бланка дозволу узгоджується на засіданні Змішаної Комісії.
Стаття 8
Для виконання нерегулярного автобусного перевезення пасажирів між двома країнами в двосторонньому сполученні і транзитом через їхні території, за винятком перевезень, передбачених статтею 9 цієї Угоди, необхідний дозвіл, який видається компетентними органами Договірних Сторін.
На кожне нерегулярне автобусне перевезення пасажирів необхідно отримати окремий дозвіл, який дає право на здійснення одного рейсу туди і звідти, якщо інше не передбачено самим дозволом.
Стаття 9
1. Дозволів не потрібно для виконання нерегулярних автобусних перевезень у випадках, коли група пасажирів того самого складу перевозиться тим самим пасажирським автотранспортним засобом протягом всієї поїздки:
- якщо ця поїздка починається і закінчується на території тієї Договірної Сторони, де зареєстровано пасажирський автотранспортний засіб;
- якщо ця поїздка починається на території Договірної Сторони, де зареєстровано пасажирський автотранспортний засіб, і закінчується на території іншої Договірної Сторони, за умови що автотранспортний засіб залишає цю територію порожнім;
- якщо автотранспортний засіб в'їжджає порожнім на територію іншої Договірної Сторони, щоби повернути групу пасажирів, раніше відвезену туди, до країни реєстрації автотранспортного засобу.
2. Дозволу не потрібно при заміні несправного автотранспортного засобу іншим.
3. При нерегулярних автобусних перевезеннях водій автотранспортного засобу повинен мати список пасажирів, зразками яких компетентні органи Договірних Сторін обміняються.
Стаття 10
Дозволи, які передбачені статтею 8 цієї Угоди, видаються перевізнику після узгодження у встановленому порядку компетентними органами Договірних Сторін на підставі заявки перевізника до компетентного органу своєї країни.
Заявка на отримання дозволу повинна містити інформацію про мету поїздки, пункт призначення, маршрут, технічну характеристику автотранспортного засобу, а також іншу інформацію, яку може зажадати компетентний орган Договірної Сторони, що видає дозвіл.
II. Перевезення вантажів
Стаття 11
Перевезення вантажів у двосторонньому і транзитному сполученні виконуються на основі дозволів, які видаються компетентними органами Договірних Сторін, за винятком перевезень, зазначених в статті 14 цієї Угоди.

................
Перейти до повного тексту