- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Договір
Договір про основи міждержавних відносин України і Азербайджанської Республіки
Україна і Азербайджанська Республіка, які надалі іменуються Високі Договірні Сторони,
підтверджуючи право народів розпоряджатися своєю долею,
виходячи з Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року . Акта проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року та Декларації "Про відновлення державної незалежності Азербайджанської Республіки" від 30 серпня 1991 року. Конституційного Акта про державну незалежність Азербайджанської Республіки від 18 жовтня 1991 року,
прагнучи побудувати демократичні правові держави України і Азербайджану,
маючи намір розвивати свої міждержавні відносини на основі принципів суверенної рівності, невтручання у внутрішні справи, відмови від застосування сили або погрози силою або економічних методів тиску, врегулювання спірних проблем погоджувальними засобами, а також інших загальновизнаних принципів і норм міжнародного права,
вважаючи, що подальший розвиток і зміцнення традиційних відносин дружби та взаємовигідного співробітництва між ними відповідають корінним національним інтересам народів обох держав і служать справі миру та безпеки,
керуючись прагненням зміцнювати договірно-правові основи взаємовідносин суверенних держав,
зобов'язуючись додержувати загальновизнаних міжнародних норм про права людини,
домовились про таке:
Стаття 1
Високі Договірні Сторони визнають одна одну суверенними державами і зобов'язуються утримуватись від дій, що можуть завдати шкоди державному суверенітету іншої Сторони.
Стаття 2
Високі Договірні Сторони гарантують своїм громадянам незалежно від їх національності, віросповідання або інших відмінностей рівні права і свободи.
Питання набуття громадянства особами однієї із Сторін, які проживають на території іншої Сторони, будуть урегульовані відповідними угодами з урахуванням законодавства Сторін про громадянство.
Стаття 3
Кожна з Високих Договірних Сторін гарантує громадянам іншої Сторони, які проживають на її території, незалежно від їх національної належності, віросповідання або інших відмінностей громадянські, політичні, соціальні, економічні та культурні права і свободи відповідно до загальновизнаних міжнародних норм про права людини.
Кожна із сторін захищає права своїх громадян, які проживають на території іншої Сторони, подає їм всебічну допомогу і підтримку відповідно до загальновизнаних норм міжнародного права.
Стаття 4
Високі Договірні Сторони сприяють вираженню, збереженню і розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності національних меншостей, які проживають на їх територіях.
Україна і Азербайджанська Республіка проявляють турботу про задоволення мовних та інших національно-культурних і духовних потреб відповідно українців, які проживають в Азербайджані, та азербайджанців, які проживають в Україні. Сторони в рамках чинних законів співробітничатимуть у задоволенні цих потреб.
Стаття 5
Високі Договірні Сторони розвиватимуть рівноправне і взаємовигідне співробітництво своїх народів і держав у галузі політики, економіки, культури, освіти, охорони здоров'я, екології, науки, техніки, торгівлі, в гуманітарній та інших галузях, сприятимуть широкому інформаційному обміну, сумлінно й неухильно дотримуватимуть взаємних зобов'язань.
Сторони вважають за необхідне укласти відповідні угоди про співробітництво.
Стаття 6
Високі Договірні Сторони визнають і поважають територіальну цілісність України і Азербайджанської Республіки.
Стаття 7
Високі Договірні Сторони, прагнучи до подальшого зміцнення міжнародного миру, визнають необхідність співробітництва обох держав у галузі оборони і забезпечення безпеки на основі Актів про незалежність Сторін та відповідно до Статуту ООН.
Стаття 8
Високі Договірні Сторони визнають, що до сфери їх спільної діяльності, яка реалізується на рівноправній основі через спільні координуючи інститути Сторін, належать питання:
- забезпечення і захисту прав людини;
- взаємодії у зовнішній політиці та зовнішньоекономічній діяльності;
- співробітництва у формуванні і розвитку спільного економічного простору, в галузі митної політики;
- управління системами транспорту і зв'язку, включаючи супутниковий зв'язок і телекомунікації;
- співробітництва в галузі охорони навколишнього середовища на своїх територіях, участі у створенні всеохоплюючої міжнародної системи екологічної безпеки;
................Перейти до повного тексту