- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Договір
ДОГОВІР
ПРО ДРУЖБУ ТА СПІВРОБІТНИЦТВО МІЖ УКРАЇНОЮ ТА РЕСПУБЛІКОЮ АЛБАНІЯ
УКРАЇНА ТА РЕСПУБЛІКА АЛБАНІЯ, надалі іменовані "Сторони",
ПРАГНУЧИ встановити політичні основи для їх довготермінового, конструктивного та динамічного партнерства, як у двосторонньому, так і в багатосторонньому форматах,
ПІДТВЕРДЖУЮЧИ свою повагу та відданість демократичним принципам і нормам у відносинах між суверенними державами, які мають розвиватися на основі партнерства, взаємної довіри, дотримання спільних цінностей та ідеалів свободи, демократії, справедливості, солідарності та людської гідності,
ПІДТВЕРДЖУЮЧИ дотримання ними принципів верховенства права, прав людини та основоположних свобод,
ВІДЗНАЧАЮЧИ важливість зміцнення міжнародного миру та безпеки шляхом недопущення конфліктів, урегулювання криз, роззброєння та недопущення розповсюдження ядерної зброї та іншої зброї масового знищення,
УСВІДОМЛЮЮЧИ свою спільну відповідальність, як держав-членів Організації Об’єднаних Націй, за розбудову, разом з іншими націями, нового світового політичного та економічного порядку, заснованого на соціальній справедливості та захисті прав людини, повазі до національної незалежності, територіальної цілісності та захисті довкілля, та
ПРАГНУЧИ до зміцнення історично потужних зв’язків між їх народами та до розвитку двосторонньої співпраці в усіх можливих галузях на взаємовигідній основі,
ДОМОВИЛИСЯ ПРО ТАКЕ:
Стаття 1.
1. Сторони погоджуються розвивати свої відносини як дружні держави у відповідності до Статуту Організації Об’єднаних Націй, відповідних документів у сфері захисту прав людини, а також принципів та зобов’язань Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Їх відносини характеризуватимуться взаємною довірою, повагою, солідарністю, співробітництвом і спільною відданістю демократії та економічній свободі.
2. Сторони підтримуватимуть територіальну цілісність і політичну незалежність одна одної, спільно просуватимуть на міжнародній арені дотримання цих принципів і вирішення міжнародних спорів між державами політико-дипломатичними засобами на основі норм та принципів міжнародного права, використовуючи механізми Організації Об’єднаних Націй, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, а також міжнародних документів, сторонами яких вони є.
Стаття 2
1. Сторони сумлінно виконуватимуть свої зобов’язання відповідно до міжнародного права та сприятимуть розвитку добросусідства у своїх відносинах.
2. Сторони співпрацюватимуть у рамках відповідних міжнародних організацій з метою захисту прав людини, демократичних цінностей, соціальної справедливості та процвітання.
Стаття 3.
1. Сторони погоджуються підтримувати регулярний діалог на найвищому політичному рівні обох держав стосовно принципових питань двосторонніх відносин, розвитку подій у своїх державах, а також питань, що становлять взаємний інтерес.
2. Сторони розвиватимуть співробітництво на всіх рівнях, у тому числі шляхом консультацій між міністерствами закордонних справ, органами законодавчої та виконавчої влади, посадовими особами та приватними організаціями з метою забезпечення подальшого розширення та поглиблення їх двосторонніх відносин, а також координації їх позицій щодо міжнародних питань.
3. Сторони проводитимуть конструктивні переговори стосовно двосторонніх питань з повагою до устремлінь та інтересів одна одної.
4. Спільні комісії та інші постійно діючі або спеціальні органи будуть утворюватися по мірі необхідності та за взаємною згодою.
Стаття 4.
Сторони розширятимуть та зміцнюватимуть співробітництво у рамках Організації Об’єднаних Націй з метою підсилення ролі Організації у підтриманні міжнародного миру та безпеки, просуванні розвитку, благополуччя і прав людини у світі, консолідації миротворних операцій Організації, у тому числі у запобіганні виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів, а також підвищення ефективності системи колективної безпеки, передбаченої у Статуті ООН, нарощування внеску ООН у вирішення сучасних глобальних проблем спільними зусиллями та шляхом консолідації заснованого на правилах міжнародного порядку.
Стаття 5.
Сторони докладатимуть усіх зусиль з метою сприяння взаєморозумінню та співробітництву у Європі. Вони разом працюватимуть над підвищенням ефективності Організації з безпеки та співробітництва в Європі, особливо як інструменту недопущення та мирного вирішення конфліктів, діалогу, захисту прав людини та прав національних меншин і розвитку демократичних інституцій.
Стаття 6.
1. Сторони заохочуватимуть і сприятимуть утворенню сприятливих умов для двосторонньої комерційної активності, у тому числі інвестицій у торгівлю та спільні підприємства. Вони стимулюватимуть двосторонню підприємницьку діяльність.
2. Сторони докладатимуть зусиль у створенні сприятливих умов для економічної співпраці, чесної та рівної бізнесової діяльності, ринкової прозорості та більшого обміну діловою інформацією. Вони досягатимуть цієї мети шляхом участі у діяльності Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Європейського банку реконструкції та розвитку, інших міжнародних фінансових інституцій.
................Перейти до повного тексту