1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ
НАКАЗ
25.06.2021 № 162
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 вересня 2021 р.
за № 1225/36847
Деякі питання ціноутворення у будівництві
Відповідно до частини другої статті 7 Закону України "Про ціни і ціноутворення", частини другої статті 17 Закону України "Про інвестиційну діяльність", пункту 8 Положення про Міністерство розвитку громад та територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 року № 850),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості будівництва;
Порядок застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво.
2. Управлінню ціноутворення, економіки та договірних відносин у будівництві (Пономаренко І.) разом з Юридичним департаментом (Чепелюк О.) подати цей наказ у встановленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Наталію Козловську.
Перший заступник Міністра В. Лозинський
ПОГОДЖЕНО:

В.о. Голови Антимонопольного комітету України

Виконавчий Віцепрезидент
Конфедерації роботодавців України

Міністр внутрішніх справ України

Міністр соціальної політики України

Голова Спільного представницького
органу об’єднань профспілок

Голова Державної регуляторної служби України

Міністр інфраструктури України


О. Музиченко


О. Мірошниченко

Д. Монастирський

М. Лазебна


Г. Осовий

О. Кучер

О. Кубраков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства розвитку
громад та територій України
25 червня 2021 року № 162
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 вересня 2021 р.
за № 1225/36847
ПОРЯДОК
застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості будівництва
1. Цей Порядок визначає основні правила застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві для визначення вартості нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту будинків, будівель і споруд будь-якого призначення, їх комплексів та частин, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, а також реставрації пам’яток архітектури та містобудування (далі - будівництво).
2. Основним завданнями системи ціноутворення в будівництві є:
забезпечення визначення вартості будівництва на всіх стадіях інвестування;
підвищення ефективності капітальних вкладень, забезпечення економії фінансових та інших ресурсів, що досягаються за рахунок впровадження досягнень науки, техніки, передового вітчизняного і закордонного досвіду в будівельному виробництві, застосування нових матеріалів, виробів і конструкцій, організаційних заходів тощо.
3. Застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві є обов’язковим для визначення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії.
Застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при будівництві об’єктів за рахунок інших джерел фінансування обумовлюється договором.
4. Формування, розроблення та затвердження кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві при обчисленні вартості будівництва об’єктів, що будуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, кредитів, наданих під державні гарантії, здійснюються Міністерством розвитку громад та територій України.
5. Кошторисні норми - нормативно-технічні документи, що включають сукупність кошторисних нормативів, показників, положень, вимог, вказівок, інструкцій, настанов, методичних рекомендацій тощо, що використовуються при визначенні вартості будівництва.
Кошторисні нормативи - нормативні показники витрат ресурсів (трудовитрат, часу роботи будівельних машин та механізмів, витрат матеріалів, виробів і конструкцій), встановлені на прийняті вимірники будівельних робіт, виражених у натуральних (фізичних) одиницях виміру; нормативні показники (вартісні, відсоткові, індексні, ресурсні) встановлені на прийняті одиниці виміру робіт (послуг) у будівництві.
6. Вартість будівництва визначається:
на стадії проектування Ї у складі кошторисної частини проектної документації;
на стадії визначення ціни пропозиції учасника процедури закупівель (договірної ціни, яка може встановлюватися твердою або приблизною (динамічною);
на стадії проведення взаєморозрахунків - шляхом уточнення окремих вартісних показників, визначених на попередніх стадіях, залежно від виду договірної ціни та в порядку, обумовленому в договорі підряду.
7. Кошторисна вартість об’єктів будівництва, що визначається на стадії проектування, використовується для планування капітальних вкладень, фінансування будівництва, визначення очікуваної вартості предмета закупівлі.
8. Кошторисна вартість об’єктів будівництва, що визначається на стадії проектування, розраховується на підставі нормативної потреби в трудових і матеріально-технічних ресурсах, необхідних для здійснення проектних рішень по об’єкту будівництва, та поточних цін на них.
9. Вартість будівництва включає прямі, загальновиробничі та інші витрати на будівництво об’єкта, прибуток, кошти на покриття адміністративних витрат будівельно-монтажних організацій, кошти на покриття ризику всіх учасників будівництва, кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, податки, збори, обов’язкові платежі.
10. Вартість будівництва умовно розподіляється на безпосередні та супутні витрати.
До безпосередніх витрат належать кошти, які витрачаються на спорудження об’єкта будівництва, проектні та вишукувальні роботи.
До супутніх витрат належать кошти, необхідні для будівництва в цілому, зокрема:
підготовка території будівництва;
зведення та розбирання титульних тимчасових будівель і споруд;
додаткові витрати при виконанні будівельних робіт у зимовий та літній періоди;
кошти на перевезення працівників будівельних організацій автомобільним транспортом;
кошти на відрядження працівників будівельних організацій на об’єкт будівництва;
кошти на перебазування будівельних організацій або їх структурних виробничих підрозділів;
витрати на проведення науково-технічного супроводу;
аудит безпеки автомобільних доріг;
авторський нагляд;
утримання служби замовника, здійснення технічного нагляду, надання послуг інженера - консультанта;
підготовка експлуатаційних кадрів;
інші роботи та витрати.
11. Вартість будівництва об’єкта складається із вартості будівельних робіт, вартості устаткування, меблів та інвентарю та інші витрати.

................
Перейти до повного тексту