- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
Щодо моделі поведінки, яка допоможе запобігти ініціюванню корупційних проявів
Міністерством юстиції України, в рамках проведення Всеукраїнського тижня правових знань на тему "Подолання корупції в судовій системі", підготовлені роз'яснення для громадян щодо моделі поведінки, яка б унеможливлювала ініціювання корупційних проявів з їх боку, а також щодо активного інформування ними органів правопорядку про факти вимагання суб'єктами владних повноважень неправомірної вигоди.
Статтею 55
Конституції України закріплено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
У випадку, коли особа вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси, має право звернутися до адміністративного суду в порядку, встановленому
Кодексом адміністративного судочинства України.
Процесуальним законодавством України встановлено вимоги до форми і змісту позовної заяви, яка подається до суду. У разі, якщо позовна заява не відповідає законодавчим вимогам, суддя постановляє ухвалу про залишення такої заяви без руху та встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
У певних випадках, що також визначені законом, суддя може повернути позовну заяву, проте це не позбавляє особу права повторного звернення до суду для захисту своїх прав, свобод та інтересів.
При цьому процесуальними кодексами визначено чіткі строки для прийняття справ до розгляду та їх вирішення. Так, цивільна справа має бути розглянута судом протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі. Адміністративна справа - не більше місяця з дня відкриття провадження у справі.
Якщо суддя умисно порушує строки розгляду справи, це свідчить про заінтересованість та упередженість судді та слугує підставою притягнення його до дисциплінарної відповідальності, яка передбачається Законом України
"Про судоустрій і статус суддів" .
................Перейти до повного тексту