1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
30.09.2009 N 31-32/310
Начальнику Головного
управління юстиції
Міністерства юстиції України
в Автономній Республіці
Крим,
начальникам головних
управлінь юстиції
в областях,
мм. Києві та Севастополі
Щодо виконання вимог Закону України "Про нотаріат"
У зв'язку з надходженням листів головних управлінь юстиції та з метою належного виконання вимог Закону України "Про нотаріат" (далі - Закон) Міністерством юстиції України повідомляється наступне.
Відповідно до статті 3 Закону нотаріусом може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи у сфері права не менше трьох років, пройшов стажування протягом одного року в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса, склав кваліфікаційний іспит, одержав свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю.
Згідно статті 13 Закону стажистом нотаріуса може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи у сфері права не менше трьох років, володіє державною мовою.
Статтею 7 Закону України "Про вищу освіту" встановлені освітні рівні вищої освіти і передбачено, що базова вища освіта - це освітній рівень вищої освіти особи, який характеризує сформованість її інтелектуальних якостей, що визначають розвиток особи як особистості і є достатніми для здобуття нею кваліфікацій за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, що реалізується вищими навчальними закладами II - IV рівнів акредитації.
Повна вища освіта - це освітній рівень вищої освіти особи, який характеризує сформованість її інтелектуальних якостей, що визначають розвиток особи як особистості і є достатніми для здобуття нею кваліфікацій за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра і реалізується у вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації.
Відповідно до Закону Української РСР "Про народну освіту", який втратив чинність з прийняттям Закону Української РСР "Про освіту" від 23 травня 1991 року N 1060-XII, особам, які закінчили вищі навчальні заклади (університети, інститути, академії та інші навчальні заклади, віднесені до вищих навчальних закладів), присвоювалась кваліфікація відповідно до здобутої спеціальності і видавався диплом встановленого зразка.

................
Перейти до повного тексту