1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
26.04.2013 № 631/12/13-13
Головам апеляційних
адміністративних судів
У зв'язку з надходженням до Вищого адміністративного суду України доручення Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2013 року № 13167/1/1-13 та подання Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини від 29 березня 2012 року № 12.0.1-9/3082 про виконання рішень Європейського суду з прав людини, які набули статусу остаточного, Вищий адміністративний суд України вважає за необхідне звернути увагу адміністративних судів на таке.
Остаточними рішеннями Європейського суду з прав людини, зокрема, у справах "Юр'єв та Юр'єва проти України" та "Кравець проти України" визнано порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв'язку з порушенням права заявників на розгляд справи судом протягом розумного строку. Так, в національних судах у справі "Юр'єв та Юр'єва проти України" перше провадження тривало близько шести років та трьох місяців у судах двох інстанцій, а друге провадження становило близько п'яти років і чотирьох місяців у судах трьох інстанцій. У справі "Кравець проти України" провадження тривало близько семи років та одинадцяти місяців у судах трьох інстанцій.
Аналіз цих рішень свідчить, що проблеми, які призводять до порушення вимоги здійснення судового розгляду справ у розумний строк, пов'язані, зокрема, з тривалим розглядом справи апеляційним судом, неодноразовими відкладеннями судових засідань з різних причин, оскарженням заявниками рішень суду, які відповідно до норм національного законодавства не підлягають оскарженню.
Остаточними рішеннями Європейського суду з прав людини у справах "Алпатов та інші проти України" , "Робота та інші проти України" , "Варава та інші проти України" та "ПМП "Фея" та інші проти України" встановлено порушення пункту 1 статті 6, статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статті 1 Першого протоколу до Конвенції з огляду на порушення права на виконання рішення суду протягом розумного строку.

................
Перейти до повного тексту