- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
17.10.2019 N 818/6/99-00-04-01-02-15/ІПК |
Державна податкова служба України відповідно до статті
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) за результатами розгляду запиту на отримання індивідуальної податкової консультації Державного підприємства та в межах компетенції повідомляє таке.
Згідно з
наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 31.10.2011 р. N 585 "Щодо надання права переробляти конфісковані та безхазяйні спирт етиловий, фракцію головну етилового спирту, спиртовмісні рідини та алкогольні напої" Державному підприємству надано право переробляти спирт етиловий, фракцію головну етилового спирту, спиртовмісні рідини та алкогольні напої, конфісковані за рішенням суду, безхазяйні, передані власником або які на інших законних підставах перейшли у власність держави, а також невиправний брак, який виникає під час виробництва зазначеної продукції.
Порядком визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 року N 1266 (далі Постанова N 1266), було передбачено механізм повернення спирту етилового та невиправного браку, який утворився в процесі виробництва алкогольних напоїв для промислової переробки підприємствам виробникам спирту.
З урахуванням викладеного, платник податків звертається з проханням надати інформацію:
1. Які документи мають бути надані в обов'язковому порядку замовником промислової переробки невиправного браку спирту етилового, який утворився в процесі виробництва алкогольних напоїв, до Державного підприємства з метою його подальшої промислової переробки?
2. Чи можливе прийняття Державним підприємством для подальшої промислової переробки невиправного браку спирту етилового, який утворився в процесі виробництва алкогольних напоїв без відповідного погодження з боку Державної податкової служби України?
Щодо питання 1
Статтею
67 Господарського кодексу України передбачено, що відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів. Підприємства вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов'язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України.
Згідно з підпунктом 14.1.6 пункту 14.1 статті
14 Кодексу акцизний склад це, зокрема спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів.
................Перейти до повного тексту