1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
09.10.2024 № 4756/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК
Державна податкова служба України розглянула звернення
Товариства щодо застосування норм пункту 87-1 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ), до операцій з ввезення та постачання товарів, зазначених у зверненні, та, керуючись статтею 52 ПКУ, повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство здійснює ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, зокрема, вказаних у зверненні з подальшою реалізацією їх на митній території України.
З огляду на викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1) чи звільняються від оподаткування ПДВ на митній території України операції з постачання товарів, зазначених у зверненні?
2) як здійснювати постачання товару на митній території України, який був ввезений у митному режимі імпорту, з урахуванням прийнятих Законів, які передбачають застосування звільнення від сплати мита та ПДВ при ввезенні окремих видів товарів?
3) як складати та реєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) з ПДВ чи без ПДВ?
Відносини, що виникають у сфері справляння податків, зборів і митних платежів, регулюються нормами ПКУ, Митного кодексу України (далі – МКУ) та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування (пункт 1.1 статті 1 розділу I ПКУ і частини другої статті 1 розділу I МКУ).
Відповідно до пунктів 5.1  5.3 статті 5 розділу I ПКУ поняття, правила та положення, установлені ПКУ та законами з питань митної справи,
застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених статтею 1 розділу I ПКУ. У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням ПКУ, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення ПКУ. Інші терміни, що застосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
27 липня 2024 року набули чинності Закон України від 16 липня 2024 року № 3853-IX "Про внесення змін до підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення товарів для потреб виробництва та/або ремонту машин механізованого розмінування", яким підрозділ 2 розділу ХХ ПКУ доповнено пунктом 87-1, та Закон України від 16 липня 2024 року № 3854-IX "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом товарів для потреб виробництва та/або ремонту машин механізованого розмінування, товарів, які сприяють відновленню енергетичної інфраструктури України, та щодо окремих особливостей митного оформлення товарів, призначених для потреб безпеки і оборони", яким розділ XXI МКУ доповнено пунктом 9-36.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.
Пунктом 87-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ визначено, що тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (далі  Указ № 64), але не більш як до 1 січня 2026 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України (у тому числі переміщення (пересилання) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях) у митному режимі імпорту товарів, визначених пунктом 9-3-6 розділу XXI МКУ.

................
Перейти до повного тексту