1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
02.10.2020 N 4103/ІПК/99-00-05-06-02-06
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо нарахування ПДВ на величину пайової участі у розвитку інфраструктури міста (грошові кошти для створення і розвитку зазначеної інфраструктури) та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство є замовником будівництва. При цьому забудовник (платник ПДВ) відшкодовує Товариству (замовнику будівництва) пайовий внесок (у грошовій формі) у розвиток інфраструктури міста, який сплачений Товариством до місцевого бюджету.
Статтю 40 Закону України від 17 лютого 2011 року N 3038-VI "Про регулювання містобудівної діяльності", яка регулювала питання залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, було виключено згідно із Законом України від 20 вересня 2019 року N 132-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні" (далі - Закон N 132).
Водночас відповідно до пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону N 132 договори про сплату пайової участі, укладені до 1 січня 2020 року, є дійсними та продовжують свою дію до моменту їх повного виконання.
Протягом 2020 року замовники будівництва на земельній ділянці у населеному пункті перераховують до відповідного місцевого бюджету кошти для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту (далі - пайова участь) у такому розмірі та порядку:
розмір пайової участі становить (якщо менший розмір не встановлено рішенням органу місцевого самоврядування, чинним на день набрання чинності Законом N 132):
- для нежитлових будівель та споруд - 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта;
- для житлових будинків - 2 відсотки вартості будівництва об'єкта, що розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

................
Перейти до повного тексту