- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДФС
Лист
09.03.2016 № 2444/Д/99-99-17-03-03-14 |
Державна фіскальна служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення ... щодо оподаткування доходу, отриманого від продажу нерухомого майна (квартири), набутого у власність фізичною особою на підставі рішення суду про визнання права власності на спадкове майно, і в межах компетенції повідомляє.
Оподаткування доходів фізичних осіб врегульовано розділом ІV Кодексу, відповідно до п. 162.1 ст. 162 якого платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
Статтею
172 Кодексу передбачено порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна, згідно з п. 172 якої дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.
121 Земельного кодексу України, залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не оподатковується.
Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.
Крім того, відповідно до п.п. 1.7 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX
Кодексу звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст.
165 Кодексу.
Враховуючи викладене, дохід від операцій з продажу не частіше одного разу на рік об’єкта нерухомості (квартири), яка перебуває у власності платника податку (фізичної особи – резидента) менше трьох років, що була отримана ним у спадщину (у тому числі на підставі рішення суду про визнання права власності на спадкове майно), не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.
Відповідно до ст.
1216 Цивільного кодексу України (далі –
ЦКУ) спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Спадкування здійснюється за заповітом або за законом (ст.
1217 ЦКУ).
Разом з тим, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (частина перша ст.
16 ЦКУ).
................Перейти до повного тексту