1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
10.10.2012 № 623
Про затвердження Положення про порядок формування державного замовлення на підготовку та випуск видавничої продукції Національної академії наук України
На виконання постанови Президії Національної академії наук України від 26.09.2012 № 190, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України щодо вдосконалення порядку випуску видавничої продукції на умовах державного замовлення" та постанови Кабінету Міністрів України від 12.09.2012 № 850 "Про затвердження Порядку формування державного замовлення на випуск видавничої продукції та її розповсюдження":
1. Затвердити Положення про порядок формування державного замовлення на підготовку та випуск видавничої продукції Національної академії наук України, що додається.
2. Розпорядження Президії НАН України від 19.03.2012 № 171 "Про затвердження Положення про підготовку та випуск Національною академією наук України видавничої продукції за державним замовленням" вважати таким, що втратило чинність, з 01.01.2013 р.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на Науково-організаційний відділ Президії Національної академії наук України.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Президії
НАН України
10.10.2012 № 623
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок формування державного замовлення на підготовку та випуск видавничої продукції Національної академії наук України
Положення встановлює порядок формування державного замовлення на підготовку та випуск видавничої продукції Національної академії наук України і регулює відносини Національної академії наук України як державного замовника - головного розпорядника бюджетних коштів з установами НАН України - виконавцями державного замовлення на випуск видавничої продукції для державних потреб.
1. Загальні положення
У цьому Положенні терміни вживаються у значенні, визначеному Законом України "Про видавничу справу" .
Державне замовлення здійснюється з метою сприяння: розвитку вітчизняного книговидання для підвищення його рівня за кількісними та якісними показниками до рівня провідних держав світу; виданню творів класиків української літератури та сучасних авторів; перекладу творів українських авторів іноземними мовами; максимальному задоволенню культурно-освітніх потреб населення України та українців за кордоном у вітчизняній видавничій продукції; а також для поповнення бібліотечних фондів України.
Національна академія наук України як державний замовник - головний розпорядник бюджетних коштів Державного бюджету України визначає тематику видань, які передбачаються до випуску на умовах державного замовлення, та щороку готує пропозиції до проекту державного замовлення.
Національна академія наук України за кошти державного бюджету здійснює фінансування підготовки, видання та розповсюдження наукової, науково-популярної літератури, підручників та навчальних посібників (далі - "наукові видання"), словників, довідкової та енциклопедичної літератури (далі - "енциклопедичні видання") відповідно до визначених наказом Міністерства економіки України від 03.10.2005 № 314 критеріїв формування державного замовлення на поставку продукції для державних потреб .
2. Формування державного замовлення
2.1. Державне замовлення на випуск видавничої продукції формується НАН України відповідно до вимог Законів України "Про державне замовлення для задоволення пріоритетних державних потреб" , "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку випуску видавничої продукції на умовах державного замовлення" та постанови Кабінету Міністрів України від 12.09.2012 № 850 "Про затвердження Порядку формування державного замовлення на випуск видавничої продукції та її розповсюдження" і передбачає підготовку і випуск видавничої продукції за напрямами "енциклопедичні видання" і "наукові видання".
2.2. Показниками державного замовлення на випуск видавничої продукції є загальний обсяг друкованого видання, його тираж та вартість. Загальні обсяги випущеної на умовах державного замовлення видавничої продукції (у кількісному виразі) повинні відповідати загальним обсягам її розповсюдження.
2.3. Національна академія наук України: на підставі одержаних від видавців пропозицій здійснює попередній відбір видань для випуску на умовах державного замовлення в межах виділеного фінансування та виходячи із затверджених показників державного замовлення; укладає договори, якими визначені економічні та правові зобов'язання сторін і врегульовані взаємовідносини замовника і виконавця.
2.4. Тематичну та змістовну оцінку попередньо відібраних видань здійснює Експертна рада як консультативний, постійно діючий дорадчий колегіальний орган. Перелік книжкових видань, передбачених до випуску на умовах державного замовлення, щороку затверджується постановами Президії НАН України окремо за напрямами "енциклопедичні видання" і "наукові видання" на підставі подання Експертної ради. Обов'язки Експертної ради покладаються на Науково-видавничу раду НАН України.
2.5. Установами-видавцями, що здійснюють підготовку та випуск видавничої продукції НАН України на умовах державного замовлення, можуть бути:
- за напрямом "енциклопедичні видання" - наукові установи НАН України;
- за напрямом "наукові видання" - підпорядковані НАН України видавництва: ДП "НВП "Видавництво "Наукова думка" та ВД " Академперіодика".
2.5.1. За напрямом "енциклопедичні видання" установи НАН України щороку подають до Науково-видавничої ради НАН України пропозиції до проекту державного замовлення на випуск видавничої продукції. Пропозиції до плану наступного року подаються до 1 квітня поточного.
Нові пропозиції подаються на підставі рішень Президії НАН України про організацію підготовки та випуску у світ видання на виконання доручень уряду і включають наступні документи: пояснювальна записка (слід вказати відомості про авторів, назву видання з анотацією, обсяг, тираж та стан підготовки видання до випуску), планова калькуляція кошторисної вартості робіт з розрахунками витрат за статтями на плановий рік, помісячний план асигнувань на плановий рік.
На видання, підготовка (або підготовка та випуск) яких вже здійснюються, пропозиції на наступний рік включають пояснювальну записку, планову калькуляцію кошторисної вартості робіт з розрахунками витрат за статтями та помісячний план асигнувань на плановий рік.
2.5.2. За напрямом "наукові видання" до Науково-видавничої ради НАН України пропозиції на наступний рік подають видавництва НАН України не пізніше 1 листопада поточного року. Пропозиції повинні включати пояснювальну записку (слід вказати відомості про авторів, назву видання з анотацією, обсяг, тираж та стан підготовки видання до випуску), технічні параметри, календарний план робіт на весь період підготовки та випуску у світ видання, планову калькуляцію кошторисної вартості робіт з розрахунками витрат за статтями на плановий рік.
2.5.3. Видавництва формують пропозиції до проекту державного замовлення на підставі поданих не пізніше 1 жовтня поточного року відділеннями НАН України остаточних варіантів рукописів.
Подання робіт до видавництв здійснюють відділення НАН України на підставі конкурсного відбору в межах загальноакадемічних проектів, серій та програм ("Наукова книга", "Наукова книга. Молоді вчені", "Наукові переклади", "Українська наукова книга іноземною мовою", "Вибрані праці дійсних членів (академіків) НАН України", "Біобібліографія вчених України", "Наука для всіх", Програма підтримки журналів НАН України тощо). У поданні повинні бути вказані назва проекту, у межах якого планується випуск видання, вимоги до поліграфічного виконання та орієнтовна дата виходу видання (для ювілейних видань).
2.6. Науково-видавнича рада НАН України як Експертна рада:
2.6.1. Опрацьовує подані видавцями - установами НАН України пропозиції, узгоджує їх і визначає загальні обсяги випуску видавничої продукції для державних потреб у наступному році та загальну суму бюджетних коштів для їх фінансування. При цьому Науково-видавнича рада НАН України визначає видавничі ліміти (квоти у обліково-видавничих аркушах) для кожного з відділень НАН України та може вимагати додаткового рецензування рукописів.
2.6.2. Визначає та подає зведені показники обсягів проекту державного замовлення на випуск видавничої продукції на узгодження до Науково-організаційного та Фінансово-економічного відділів Президії НАН України.
2.6.3. Подає укладені проекти видавничих планів на розгляд та затвердження Президії НАН України. Оприлюднює затверджені переліки на офіційному веб-ресурсі НАН України як державного замовника у частині "Наукові публікації та видавнича діяльність".
2.6.4. Щорічно визначає нормативи рентабельності виробництва видавничої продукції для наукових установ, виходячи з поданих ними пропозицій, але не більше 15 відсотків від суми державного контракту (договору) року виконання державного замовлення.
2.7. Узгоджені дані враховуються під час формування пропозицій щодо обсягів фінансування науки та проекту бюджетного запиту НАН України, які подаються до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України та Міністерства фінансів України відповідно.
2.8. Після затвердження Державного бюджету України на відповідний рік та доведення до Національної академії наук України річного обсягу бюджетних асигнувань Науково-видавнича рада НАН України разом з Науково-організаційним та Фінансово-економічним відділами Президії НАН України приводить у відповідність проектні показники державного замовлення у сфері видавничої справи до затверджених обсягів бюджетних асигнувань.
3. Укладання договорів
3.1. Розміщення державного замовлення на підготовку та випуск видавничої продукції оформлюється договорами, які укладаються Національною академією наук України з установами НАН України - виконавцями державного замовлення щодо підготовки, видання, виготовлення та розповсюдження друкованих видань у формі згідно з додатком 1 до цього Положення.
3.2. Договір укладається відповідно до чинного законодавства і з урахуванням вимог Закону України "Про здійснення державних закупівель" , постанови Президії НАН України від 13.04.2011 № 111 "Про нову редакцію Порядку формування тематики та контролю за виконанням наукових досліджень в Національній академії наук України" та особливостей відносин, що виникають у зв'язку з випуском видавничої продукції на умовах державного замовлення і регулюються окремими актами законодавства України.
3.3. Для укладання договорів установи-видавці додатково подають до Науково-видавничої ради НАН України оригінал або нотаріально завірену копію документа, що підтверджує наявність у видавця виключного майнового права на використання твору, копію свідоцтва про внесення видавця до державного реєстру України видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції або його дублікат, а також документи, що підтверджують платоспроможність видавця.
4. Фінансування державного замовлення
4.1. Фінансування державного замовлення на випуск видавничої продукції здійснюється державним замовником в межах коштів, передбачених на зазначені цілі Законом України про Державний бюджет України на поточний рік за відповідною бюджетною програмою.
4.2. Національна академія наук України, як державний замовник - головний розпорядник бюджетних коштів, виходячи із затверджених обсягів державного замовлення на випуск видавничої продукції та фактично виділених асигнувань, надає асигнування виконавцям державного замовлення, які включені до мережі розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету НАН України, шляхом розподілу відкритих асигнувань. Виконавці несуть відповідальність за цільове використання виділених коштів.
4.3. Державні замовники на підставі державних контрактів (договорів) можуть здійснювати попередню оплату товарів, робіт і послуг, пов'язаних з випуском видавничої продукції, відповідно до законодавства.
5. Виконання державного замовлення
5.1. Відповідно до укладеного договору виконавці державного замовлення здійснюють підготовку, редакційно-видавниче опрацювання видання, замовляють або здійснюють поліграфічне виготовлення його тиражу, здійснюють випуск та розповсюдження тиражу.
5.2. Тиражі видавничої продукції безоплатно передаються відповідно до розподілу, затвердженого рішеннями Президії НАН України, для задоволення потреб установ НАН України, для поповнення фондів публічних бібліотек (загальнодоступних), у тому числі спеціалізованих (для дітей, юнацтва, осіб з фізичними вадами), спеціальних бібліотек (академій наук, науково-дослідних інститутів, навчальних закладів, музеїв, підприємств, установ, організацій), для забезпечення дипломатичних представництв України та українських громад за кордоном, культурно-просвітницьких товариств національних меншин та для задоволення інших загальнодержавних потреб.
5.3. Доставка видань до споживачів здійснюється виконавцями замовлення за кошти, передбачені кошторисами витрат на виготовлення тиражу видання у межах коштів, встановлених нормативом витрат згідно з чинним законодавством, але не більше 5 відсотків від суми державного контракту (договору) року виконання державного замовлення.
6. Контроль за виконанням державного замовлення
6.1. Контроль за виконанням державного замовлення на випуск видавничої продукції покладається на Науково-видавничу раду НАН України.
6.2. Виконавці державного замовлення на випуск видавничої продукції подають до Науково-видавничої ради НАН України:
- щомісячно - акт виконаних робіт за договором на підготовку і випуск видавничої продукції Національної академії наук України за державні кошти у формі згідно з додатком 2 до цього Положення;
- щорічно в термін до 10 січня наступного за звітним року - річний акт виконаних за договором робіт, до якого додаються звіт про виконання державного замовлення на випуск видавничої продукції, кошторис фактичних витрат із розрахунками за статтями, статистична звітність про виконання державного замовлення (за встановленими формами).
Додаток 1
до Положення про порядок формування
державного замовлення на підготовку
та випуск видавничої продукції
Національної академії наук України
ДОГОВІР
на підготовку та випуск видавничої продукції Національної академії наук України на умовах державного замовлення
( Див. текст )
Додаток А
до договору на підготовку
та випуск видавничої продукції
на умовах державного замовлення
від "___" __________ 201_ р. № ____
ПЛАНОВА КАЛЬКУЛЯЦІЯ
кошторисної вартості роботи з підготовки та видання
____________________________________________________
(найменування видавничої продукції)
№№ п/п Найменування Сума (тис. грн.)
1 Заробітна плата (2111
)
2 Нарахування на оплату праці (2120)
3 Використання товарів і послуг (2200)*
3 Предмети, матеріали, обладнання та інвентар (2210)
4 Оплата послуг (крім комунальних) (2240)
5 Видатки на відрядження (2250)
6 Оплата комунальних послуг та енергоносіїв (2270)*
7 Оплата теплопостачання (2271)
8 Оплата водопостачання та водовідведення (2272)
9 Оплата електроенергії (2273)
10 Оплата природного газу (2274)
11 Придбання обладнання і предметів довгострокового користування (3110)
Разом
в тому числі:
накладні витрати
% їх до основної заробітної плати
ВИКОНАВЕЦЬ: ЗАМОВНИК:
Директор (керівник) установи Національна академія наук України
______________ (розшифровка) Головний вчений секретар НАН України
(підпис) М. П. академік НАН України
______________ (розшифровка)
(підпис) М. П.
Науковий керівник Голова Науково-видавничої ради
______________ (розшифровка) НАН України академік НАН України
(підпис) ______________ (розшифровка)
(підпис) М. П.
Головний бухгалтер Начальник Фінансово-економічного
______________ (розшифровка) відділу Президії НАН України
(підпис) ______________ (розшифровка)
(підпис)
Додаток А1
до Планової калькуляції кошторисної
вартості робіт на 201_ р.
до договору на підготовку
та випуск видавничої продукції
на умовах державного замовлення
від "___________" № _____
РОЗРАХУНКИ ВИТРАТ
за статтею "Заробітна плата (2111) ( v0011201-11 )" на 201_ рік по роботах з підготовки та видання
______________________________________________________
(найменування видавничої продукції)
тис. грн. (у цінах на "___" ____________ 201_ р.)
№ п/п Категорія персоналу 201_ р.
Кількість л-міс. Середня з/п за місяць Сума заробітної плати
1 2 3 4 5
Дослідники
Всього
Техніки та допоміжний персонал
Всього
Інші працівники
Всього
Разом

................
Перейти до повного тексту