1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
23.05.2011 N 10
Про виконання Державної цільової програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року та хід розроблення проекту Державної цільової соціальної програми забезпечення пожежної безпеки на 2011-2015 роки
Розглянувши інформацію про виконання Державної цільової програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року та хід розроблення проекту Державної цільової соціальної програми забезпечення пожежної безпеки на 2011-2015 роки (далі - Програма), Колегія відмічає, що до приведення у 2008 році у відповідність із Законом України "Про державні цільові програми" Програмою визначалися шляхи вдосконалення системи забезпечення пожежної безпеки в державі, організаційні засади її функціонування, зміцнення нормативно-правової, науково-технічної бази, напрями державного управління у цій сфері. Програма не визначала обсягів та джерел фінансування на виконання її завдань та заходів та виконувалась за рахунок місцевих бюджетів і бюджетів центральних органів виконавчої влади, визначених виконавцями відповідних пунктів Програми у межах виділених коштів.
Після прийняття постановою Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 р. N 645 нової редакції Програми вдалося покращити стан виконання її завдань та заходів.
На виконання вимог Програми місцевими органами виконавчої влади продовжувалось виконання відповідних регіональних програм з питань посилення протипожежного захисту об'єктів та населених пунктів. Зазначеними обласними Програмами було передбачено виконання 1 тис. 733 заходів, 233 з яких залишилися не виконаними, що становить 14,4% від загальної кількості. Найгірший стан їх виконання в Одеській області (не виконано 30% заходів), Сумській (20,8%), Дніпропетровській (20%), Луганській (20%), Херсонській (18,2%) областях та м. Севастополі (18,2%).
Незважаючи на неодноразові доручення МНС щодо посилення співпраці стосовно включення до місцевих бюджетів видатків на фінансування заходів, передбачених обласними програмами забезпечення пожежної безпеки, на зазначені витрати лише у 2010 році було виділено тільки 94,5 млн. гривень. Так, у Львівській області на виконання заходів передбачених обласною програмою забезпечення пожежної безпеки протягом року фінансування не виділялося зовсім. Також зниження зазначених видатків відбулося в Автономній Республіці Крим, Дніпропетровській, Одеській, Полтавській, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях.
Загалом, внаслідок неналежної співпраці керівництва територіальних підрозділів і органів МНС із органами виконавчої влади, за період виконання вказаної вище Програми було здійснено фінансування з місцевих бюджетів лише на 29%, і незважаючи на проведену роботу Програму не виконано в повному обсязі.
За останні чотири роки кількість підрозділів місцевої пожежної охорони, які несуть цілодобове чергування у сільській місцевості, зменшилася на 29 відсотків. На балансі зазначених підрозділів перебуває 1 тис. 69 одиниць пожежної техніки, якою на 98 відсотків вичерпано свій моторесурс.
На сьогодні технічне обслуговування автоматичних систем протипожежного захисту не здійснюється у 2 тис. 406 будинках (49% загальної кількості). Крім того, 2117 (43,1%) наявних систем перебувають у непрацездатному стані, а у 2302 (49,7%) будинках підвищеної поверховості автоматичні системи протипожежного захисту для своєчасного виявлення пожеж на початковій стадії та запобігання трагічним наслідкам не виведено на пульти об'єднаних диспетчерських служб або до централізованого пожежного спостереження.

................
Перейти до повного тексту