- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї,
МОЛОДІ ТА СПОРТУ
ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА СЛУЖБА
ДЛЯ СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
Л И С Т
Директорам республіканського
(АР Крим), обласних,
Київського
та Севастопольського
міських центрів соціальних
служб для сім'ї, дітей
та молоді
Щодо підготовки рекомендацій про поповнення дітьми прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу
Шановні колеги!
Відповідно до п. 6.2 Порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і служб у справах дітей у процесі встановлення опіки, піклування, створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, затвердженого наказом Мінсім'ямолодьспорту від 25.09.2009
N 3385, проект рішення про поповнення дітьми прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу готується з урахуванням рекомендації фахівця центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Враховуючи зазначене, Державна соціальна служба для сім'ї, дітей та молоді направляє деякі роз'яснення щодо підготовки зазначених рекомендацій.
Завдання даної рекомендації полягає в тому, щоб визначити не тільки готовність батьків, рідних і влаштованих дітей до змін у їх родині, але й допомогти визначитися з особливостями та індивідуальними характеристиками дітей, щодо виховання яких є достатній потенціал родини.
Перше, на чому необхідно зосередитись, - обставини, за яких прийомні батьки, батьки-вихователі прийняли рішення взяти на виховання дитину/дітей.
Визначити їх мотивацію до поповнення родини дітьми, адже остання може відіграти одну з важливіших ролей в ході подальшого функціонування сім'ї. Крім того, важливим залишається спільна мотивація обох батьків, а не лише одного з них, тоді як другий просто погоджується з думкою іншого.
Бажання інших членів родини (дітей, дідусів бабусь, які проживають спільно) поповнити сім'ю іншими дітьми, їх думка щодо цього, також повинні бути з'ясовані та враховані.
Звертаємо також вашу увагу, що дослідження з визначення мотивації батьків до створення сімей дозволили об'єднати їх у наступні групи, (остання з яких є просто недопустимою в ході створення/поповнення сімей дітьми), а саме:
- безкорисливі (коли батьки налаштовані на допомогу дітям, відчувають їх проблеми і складну долю);
- соціально-спрямовані (коли прийомне батьківство розглядається як гуманістично необхідний акт, на який впливає найближче оточення);
- прагматично-спрямовані (коли за основу беруться особисті інтереси і потреби. Наприклад: бажання отримати для своєї родини додаткове фінансування, або ж мати безкоштовну робочу силу за рахунок дітей).
При написанні рекомендацій необхідно враховувати, яку саме мотивацію мають батьки та:
- визначити, яку саме дитину батьки вирішили взяти на виховання. Чи це якась конкретна дитина, з якою були спроби або вже налагоджений контакт/або це не відома батькам дитина. При влаштуванні дітей в родини варто враховувати вік дітей, які вже в ній виховуються (як влаштованих, так і рідних), та не допускати різкої різниці у віці дітей;
................Перейти до повного тексту