1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
07.11.2003 N 743
Про підсумки проведення Всеукраїнського семінару "Шляхи якісного оновлення технічної освіти - важливий фактор розвитку творчої особистості та її інтеграції в соціокультурне середовище"
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 10.02.2003 року N 73 "Про підвищення кваліфікації кадрів позашкільних навчальних закладів України у 2003 році", 23-27 вересня 2003 року у Дніпропетровській області було проведено Всеукраїнський семінар директорів обласних центрів науково-технічної творчості на тему: "Шляхи якісного оновлення технічної освіти - важливий фактор розвитку творчої особистості та її інтеграції в соціокультурне середовище".
У роботі семінару взяли участь працівники Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Дніпропетровської обласної Ради, Українського державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Підтримка і виважена позиція Дніпропетровської обласної, Дніпропетровської, Криворізької, Першотравенської, Нікопольської міських державних адміністрацій, управління освіти і науки Дніпропетровської обласної, відділів освіти Дніпропетровської, Криворізької, Першотравенської, Нікопольської міських державних адміністрацій щодо розвитку позашкільної освіти, високий професійний рівень та авторитет педагогічного колективу Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та інформаційних технологій серед навчальних закладів регіону дозволили провести цікавий за формою і глибокий за змістом семінар-практикум.
Під час роботи семінару були проведені зустрічі із керівниками місцевої влади, науковими співробітниками вищих навчальних закладів Дніпропетровщини, педагогічними та дитячими колективами позашкільних навчальних закладів науково-технічного напряму міст Дніпропетровська, Кривого Рогу, Першотравенська та Нікополя.
Учасники семінару відмітили значні напрацювання і позитивні результати у застосуванні новітніх інформаційних технологій в навчально-виховному процесі позашкільних навчальних закладів м. Дніпропетровська.
Заслуговує на увагу досвід співпраці позашкільних, вищих навчальних закладів і наукових установ м. Кривого Рогу щодо вирішення актуальних питань розвитку позашкільної освіти, а також досвіду роботи адміністрації і профспілкового комітету шахти "Ювілейна" м. Першотравенська щодо створення умов профорієнтації учнів та організації змістовного дозвілля, пошуку нетрадиційної моделі позашкільного навчального закладу як пріоритетного напрямку діяльності підприємства.
Завдяки пріоритетності питань освіти в роботі Нікопольської міської державної адміністрації позашкільні та інші навчальні заклади міста досягли значних успіхів у впровадженні сучасних технологій та інновацій у навчальне-виховний процес і підготовці самовизначеної та професійно підготовленої особистості.
Під час семінару були обговорені проблеми подальшого розвитку, фінансування та матеріально-технічного забезпечення позашкільної освіти в Україні, підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, створення умов для становлення творчої особистості та задоволення потреб молоді у професійному самовизначенні у новому інформаційному просторі.
Враховуючи зазначене,
НАКАЗУЮ:
1. Міністру освіти Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних. Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
1.1. Вживати заходів щодо збереження мережі позашкільних закладів.
1.2. Забезпечити зміцнення матеріально-технічної бази, кадрового потенціалу центрів науково-технічної творчості, станцій, клубів юних техніків. Передбачити у кошторисах видатків на 2004, 2005 роки кошти на встановлення комп'ютерних класів у позашкільних навчальних закладах, забезпечення у них роботи електронної пошти та інтернет-сайту.
1.3. Сприяти взаємодії профільних позашкільних навчальних закладів з іншими державними і громадськими установами з метою створення системи психолого-педагогічної і соціальної реабілітації дітей з неблагополучних родин, формування ефективної системи профілактики дитячої злочинності, правопорушень, безпритульності та створення умов для всебічного розвитку особистості у новому інформаційному просторі.
1.4. Удосконалювати моделі науково-методичної роботи з педагогічними кадрами, спрямовувати їх на опрацювання та впровадження нових освітніх технологій, використання інтерактивних форм роботи на основі інтелектуальної співтворчості.
1.5. Підтримувати ініціативи і рухи дитячих громадських організацій, сприяти становленню та розвитку учнівського самоврядування.
2. За ґрунтовну підготовку та проведення Всеукраїнського семінару директорів обласних центрів науково-технічної творчості, значний внесок у розвиток позашкільної освіти і сумлінну багаторічну працю оголосити подяку:
Басовій Тетяні Леонідівні, головному спеціалісту з виховної роботи управління освіти і науки виконкому Криворізької міської Ради;
Бевзу Володимиру Миколайовичу, завідуючому Відділом освіти Першотравенської міської державної адміністрації;
Бідулі Олександру Віталійовичу, заступнику директора з інформаційних технологій Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді;
Бородіну Євгену Івановичу, начальнику Управління освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації;
Васильєвій Валентині Миколаївні, заступнику міського голови м. Першотравенська;
Вдовіній Галині Іванівні, директору Тернівської районної станції юних техніків м. Кривого Рогу;
Відякіній Катерині Володимирівні, завідуючій відділом з питань соціально-культурної сфери виконавчого апарату Дніпропетровської обласної Ради;
Вовку Володимиру Семеновичу, головному спеціалісту Управління науково-технічного та гуманітарного розвитку секретаріату Кабінету Міністрів України;
Волковій Людмилі Василівні, директору Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді;
Гончаруку Георгію Пилиповичу, заступнику міського голови м. Кривого Рогу;

................
Перейти до повного тексту