1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Департамент загальної середньої та дошкільної освіти
Л И С Т
27.10.2003 N 2/3-2-392
Міністерство освіти
Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки
обласних,
Київської та
Севастопольської міських
державних адміністрацій
Інститути післядипломної
педагогічної освіти
Міністерство освіти і науки України надсилає для обговорення і внесення пропозицій до проекту Типового положення про батьківську раду та батьківський комітет у загальноосвітніх навчальних закладах.
Пропозиції та зауваження просимо надіслати до 24.11.2003 р. за адресою:
- у письмовому вигляді: 01135, Київ, проспект Перемоги 10, управління нормативного забезпечення та взаємодії з регіонами департаменту загальної середньої та дошкільної освіти;
- в електронному вигляді: ministry@mon.qov.ua
Директор департаменту П.Б.Полянський
Проект
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про батьківську раду та батьківський комітет у загальноосвітніх навчальних закладах
1. Загальні положення
1.1. Відповідно до Положення "Про загальноосвітній навчальний заклад", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року N 964 у загальноосвітніх навчальних закладах усіх форм і типів власності створюються органи громадського самоврядування та батьківські комітети.
1.2. У своїй діяльності органи громадського самоврядування та батьківські комітети керуються Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Положенням про загальноосвітній навчальний заклад" та іншими нормативними актами у галузі загальної середньої освіти, міжнародними нормативно-правовими актами з прав людини і дитини, Статутом загальноосвітнього навчального закладу, цим положенням.
1.3. Органом батьківського самоврядування у загальноосвітньому навчальному закладі є загальні збори (конференція) батьків цього навчального закладу.
1.4. У період між загальними зборами (конференціями) діє батьківська рада, яка створюється за рішенням загальних зборів (конференцій) батьків загальноосвітнього навчального закладу або ради загальноосвітнього навчального закладу.
1.5. До складу батьківської ради обираються представники батьківських комітетів класів.
1.6. Органом самоврядування батьків одного класу є збори батьків даного класу. У період між зборами діє класний батьківський комітет, який формується з батьків (осіб, які їх замінюють) учнів одного класу (групи).
2. Мета і завдання діяльності батьківської ради та батьківського комітету
2.1. Метою діяльності батьківської ради та батьківського комітету є надання допомоги педагогічному колективу загальноосвітнього навчального закладу в реалізації завдань загальної середньої освіти.
2.2. Основними завданнями діяльності батьківських рад і батьківських комітетів є:
2.2.1. допомога у здобутті учнями обов'язкової загальної середньої освіти;
2.2.2. запобігання бездоглядності дітей у вільний від занять час;
2.2.3. сприяння збереженню життя і здоров'я учнів;
2.2.4. в організації та проведенні масових виховних заходів для дітей, організаційному забезпеченню їх літнього відпочинку та оздоровлення;
2.2.5. сприяння соціально-правовому захисту учасників навчального процесу;
2.2.6. всебічне зміцнення зв'язків між родинами, навчальним закладом і громадськістю з метою встановлення єдності їх виховного впливу на дітей;
2.2.7. залучення батьківської громадськості до організації профільного навчання і професійної орієнтації учнів, позакласної і позашкільної роботи;
2.2.8. організація роботи серед батьків з метою розповсюдження психолого-педагогічних знань серед батьків та підвищенні їх відповідальності за навчання і виховання дітей;
2.2.8. допомога у зміцненні господарської і навчально-матеріальної бази навчального закладу.
3. Створення батьківських рад та батьківських комітетів
3.1. Батьківська рада навчального закладу обирається простою більшістю голосів на загальних батьківських зборах (конференції) загальноосвітнього навчального закладу на початку навчального року.
3.2. Кількісний склад батьківської ради встановлюється рішенням загальних зборів (конференції) батьків загальноосвітнього навчального закладу. До складу батьківської ради мають входити директор загальноосвітнього навчального закладу та представники батьківських комітетів від кожного класу або від кожної паралелі класів.
3.3. Термін повноважень батьківської ради визначається простою більшістю голосів учасників загальних батьківських зборів (конференцій), але не може перевищувати трьох років.
3.4. У випадку, коли член батьківської ради складає свої повноваження достроково, вибори нового члена відбуваються від тієї же групи виборців на загальних батьківських зборах (конференції).
3.5. Для ведення систематичної роботи батьківська рада обирає зі свого складу:
3.5.1. у великих за чисельністю учнів загальноосвітніх навчальних закладах президію в складі голови, заступника, секретаря і 3-5 членів президії;
3.5.2. у невеликих - голову, його заступника і секретаря;

................
Перейти до повного тексту