- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 155 від 30.04.98
м.Київ
Про затвердження Типового положення про бібліотеку вищого закладу освіти Міністерства освіти України
1. Затвердити Типове положення про бібліотеку вищого навчального закладу освіти Міністерства освіти (додається).
2. Вважати таким, що не застосовується на території України, "Типовое положение о библиотеке высшего учебного заведения", затверджене наказом Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти СРСР від 20.11.80 р. N 1271.
3. Ректорам (директорам) закладів освіти I - IV рівнів акредитації Міносвіти України привести діяльність бібліотек вищих закладів освіти згідно з вимогами нового Типового положення.
4. Надрукувати Типове положення про бібліотеку вищих закладів освіти в "Інформаційному збірнику Міносвіти України" до початку нового 1998/99 навчального року.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на управління гуманітарної освіти та виховання (Лукашевич М.П.) та Головне управління вищої освіти (Степко М.Ф.).
В.о. Міністра В.П.Андрущенко
Додаток
Типове положення про бібліотеку вищого навчального закладу Міністерства освіти України
1. Загальні положення
1.1. Бібліотека є навчальним, науковим, інформаційним та культурно-просвітницьким структурним підрозділом вищого навчального закладу.
1.3. Загальне методичне керівництво бібліотекою вищого навчального закладу, незалежно від відомчого підпорядкування, здійснює Науково-методична комісія Міносвіти України, зональні та обласні методичні ради вузівських бібліотек.
2. Завдання бібліотеки
2.1. Формування бібліотечного фонду відповідно до профілю вищого навчального закладу та інформаційних потреб читачів.
2.2. Забезпечення повного, якісного і оперативного бібліотечно-бібліографічного та інформаційного обслуговування студентів, аспірантів, професорсько-викладацького складу, наукових працівників, співробітників вищого навчального закладу та інших категорій читачів згідно з їх інформаційними запитами на основі широкого доступу до книжкових фондів (згідно з правилами користування бібліотекою).
2.3. Сприяння вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої свого громадянського обов'язку, відкритої до інтелектуального, духовного і творчого розвитку.
2.4. Пропагування та розкриття через книгу змісту загальнолюдських цінностей, історичної, наукової та культурної спадщини, ідеї національного державотворення.
2.5. Організація та ведення довідково-бібліографічного апарату з використанням як традиційних, так і нових носіїв інформації.
2.6. Розширення номенклатури бібліотечних послуг, підвищення їх якості на основі нової інформаційної техніки і технологій, комп'ютеризації інформаційно-бібліотечних процесів. Використання елементів господарського розрахунку.
2.7. Ведення самостійної та спільної з іншими організаціями та установами науково-дослідної, навчальної та організаційно-методичної роботи з питань книгознавства, інформатики, бібліотекознавства та бібліографії.
2.8. Виховання інформаційної культури читачів, прищеплення їм навичок користування книгою та бібліотекою.
2.9. Координація діяльності бібліотеки з структурними підрозділами та громадськими організаціями вищого навчального закладу. Співпраця та взаємодія з бібліотеками інших систем та відомств, органами науково-технічної інформації.
2.10. Налагодження прямих зв'язків з бібліотеками інших країн, співробітництво з освітніми фондами, залучення діаспори до розвитку бібліотек вищих навчальних закладів України.
3. Зміст роботи
3.1. Здійснює інформаційне та бібліотечно-бібліографічне обслуговування читачів.
3.1.1. Організовує диференційне (індивідуальне та групове) обслуговування читачів на абонентах, в читальних залах та інших пунктах видачі літератури.
3.1.2. Безкоштовно забезпечує читацький контингент вищого навчального закладу основними бібліотечними послугами.
3.1.3. Реалізує можливості взаємовикористання бібліотечних фондів за допомогою МБА*, міжнародного абонементу, внутрішнього та міжнародного книгообміну.
-----------
* Послуги МБА здійснюються між вузівськими бібліотеками безкоштовно.
3.1.4. Вивчає інформаційні потреби та здійснює оперативне забезпечення інформаційних запитів науковців та студентів вищого навчального закладу, використовуючи різні форми і методи індивідуальної, групової та масової інформації. Проводить соціологічні дослідження читацьких інтересів з метою оптимального їх задоволення.
3.1.5. Підвищує ефективність інформаційного забезпечення читачів за рахунок взаємодії з органами НТІ та забезпечує читачам доступ до інформаційних ресурсів як в Україні, так і за її межами.
3.1.6. Організовує роботу громадських інформаторів кафедр і наукових підрозділів вищого навчального закладу, надає їм необхідну методичну допомогу.
3.1.7. Укладає і готує до видання бібліографічні покажчики, списки літератури на допомогу науковій та навчально-виховній роботі вищого навчального закладу, виконує всі види бібліотечних довідок, проводить бібліографічні огляди тощо.
................Перейти до повного тексту