- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
Міністерству освіти
і науки Автономної
Республіки Крим,
управлінням освіти
і науки обласних,
Київської
та Севастопольської
міських державних
адміністрацій, інститутам
післядипломної педагогічної
освіти
Щодо проведення державної підсумкової атестації з фізичної культури
Міністерство освіти і науки України надсилає методичні рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації з фізичної культури у 2008/2009 н.р.
Заступник Міністра | П.Полянський |
Додаток
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо проведення державної підсумкової атестації з фізичної культури у старшій школі
Державна підсумкова атестація з фізичної культури має на меті виявити рівень фізичної підготовки випускників, перевірити знання випускників щодо фізкультурно-спортивної діяльності та вміння використовувати їх для збереження та поліпшення свого здоров'я.
До проходження державної підсумкової атестації з фізичної культури допускаються учні основної медичної групи. Для підготовки списків учнів, які проходитимуть атестацію з фізичної культури, медичний працівник навчального закладу зобов'язаний вивчити їх медичні картки на предмет протипоказань до виконання фізичних вправ, передбачених завданнями державної підсумкової атестації. Відмітка про допуск до виконання фізичних вправ заноситься до відповідної графи протоколу (додаток 1).
Білети містять одне теоретичне питання та три залікові вправи. З трьох залікових вправ учні обирають дві для здачі нормативів. Техніку виконання третьої вправи вони демонструють та описують усно. Теоретичне запитання та залікові вправи добираються вчителем зі "Збірника матеріалів для державної підсумкової атестації з фізичної культури" (Упорядники Чешейко С.М. та ін. - К.-П.: Аксіома, 2009). Формування завдань залежить від навчального матеріалу, опанованого учнями на заняттях з фізичної культури. Так, наприклад, якщо учні мали можливість займатися плаванням чи лижною підготовкою, то це має бути відображене у білетах.
Дотримуючись методичних рекомендацій, вчитель формує не менше 20 білетів, які затверджуються педагогічною радою навчального закладу. До залікових вправ кожного з них входять:
1. Вправи з легкої атлетики.
2. Вправи з гімнастики.
3. Вправи з ігрових видів спорту.
На проведення державної підсумкової атестації з фізичної культури відводиться один день. Спочатку учні складають теоретичну частину, а потім (після перерви, необхідної для переодягання в спортивну форму) демонструють залікові вправи. Перед виконанням вправ учні самостійно проводять відповідну розминку.
При розминці та виконанні фізичних вправ обов'язково має бути медичний працівник з необхідним обладнанням та набором медичних препаратів. Особливу увагу при цьому слід звернути на дотримання правил безпеки.
На підготовку до відповіді на теоретичні запитання рекомендується відводити не менше 20 хвилин. Відповіді учнів мають бути підкріплені прикладами, на основі яких вони демонструють уміння застосовувати набуті знання на практиці.
Оцінювання вправ, які учні виконують на норматив, здійснюється за рівнями досягнень: середній рівень, достатній і високий. Бали за кожне завдання відповідають рівню досягнень (див. таблицю 1).
................Перейти до повного тексту