1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


УКООПСПІЛКА
Перша конференція споживчої кооперації України
П О С Т А Н О В А
N 1 від 25.06.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 жовтня 1997 р.
за N 519/2323
Про підвищення вимогливості до керівників кооперативних організацій і підприємств та посилення їх відповідальності за стан соціально-економічного розвитку і збереження цілісності споживчої кооперації України
( Рішення про державну реєстрацію Положення скасовано на підставі Висновку Міністерства юстиції N 4/13 від 12.10.2001 )
Перша конференція споживчої кооперації України з метою підвищення вимогливості до керівників кооперативних організацій і підприємств та посилення їх відповідальності за стан соціально-економічного розвитку і збереження цілісності споживчої кооперації України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про дисципліну працівників споживчої кооперації України (додається). Зазначене Положення набирає чинності з дня його опублікування в газеті "Вісті Центральної спілки споживчих товариств України".
2. Направити Положення споживчим товариствам, районним, обласним споживспілкам, Кримспоживспілці, спільним підприємствам (об'єднанням) Укоопспілки.
3. Правлінням споживчих товариств, районних, обласних споживспілок, Кримспоживспілки, керівникам спільних підприємств (об'єднань) Укоопспілки забєзпечити вивчення Положення в трудових колективах організацій, установ і підприємств та використання його у практичній роботі.
4. Правлінням Укоопспілки, Кримспоживспілки, обласних районних споживспілок, споживчих товариств, керівникам кооперативних організацій, установ, підприємств (об'єднань) привести свої нормативно-правові акти у відповідність з Положенням про дисципліну працівників споживчої кооперації України.
Голова конференції В.Н.Ковтуненко
Затверджено
Постановою Першої конференції
споживчої кооперації України
від 25 червня 1997 року
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 жовтня 1997 р.
за N 519/2323
( Рішення про державну реєстрацію Положення скасовано на підставі Висновку Міністерства юстиції N 4/13 від 12.10.2001 )
Положення про дисципліну працівників споживчої кооперації України
Розділ I. Загальні положення
1. Положення має на меті забезпечення дотримання трудової дисципліни працівниками організацій, установ і підприємств (об'єднань) споживчої кооперації України (далі організацій), які є членами споживчих товариств (далі - працівник) сумлінного і відповідального виконання покладених на них обов'язків і статутних завдань щодо зміцнення демократичних засад споживчої кооперації, поліпшення економічного і соціального стану працівників, задоволення потреб членів споживчого товариства та захист їх законних інтересів, збереження кооперативної власності.
2. Це Положення поширюється на працівників споживчих товариств, споживспілок (районних, Автономної Республіки Крим, обласних, Центральної спілки споживчих товариств України та їх організацій, установ, підприємств (об'єднань).
3. Трудова дисципліна працівників організацій споживчої кооперації забезпечується створенням необхідних організаційно-технічних та соціально-економічних умов для нормальної високопродуктивної роботи, свідомим ставленням їх до праці, методами заохочення за сумлінну роботу, переконання та виховання. До порушників трудової дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного стягнення та заходи громадського впливу.
4. Дотримання трудової дисципліни в організаціях споживчої кооперації регулюється Кодексом законів про працю України, статутами споживчих товариств та спілок, організацій, установ, підприємств (об'єднань), Правилами внутрішнього трудового розпорядку та цим Положенням.
5. Кожен працівник, на якого поширюється дія цього Положення, зобов'язаний:
належно виконувати покладені на нього обов'язки, передбачені статутом, трудовим договором (контрактом) і колективним договором, посадовою інструкцією та Правилами внутрішнього трудового розпорядку, працювати чесно і сумлінно;
дотримуватися чинного законодавства, виконувати рішення вищих органів управління споживчої кооперації: загальних зборів (зборів уповноважених) споживчого товариства, конференцій, з'їздів, рад споживспілок; дотримуватися вимог статутів, постанов, розпоряджень, наказів, правил, інструкцій та інших нормативно-правових актів, що діють в системі споживчої кооперації України;
виконувати вимоги правил і норм охорони праці, техніки безпеки, санітарії, пожежної безпеки і охорони навколишнього природного середовища (довкілля) тощо;
бережливо ставитися до матеріальних цінностей, фінансових ресурсів, забезпечувати їх схоронність і раціональне використання, вживати заходів для запобігання розкраданням, невиробничим втратам та псуванню.
Розділ II. Заохочення
6. За зразкове виконання трудових обов'язків, тривалу і бездоганну роботу в системі, підвищення продуктивності праці, новаторство, високоякісну, чесну та сумлінну працю, інші досягнення в роботі, бережливе ставлення до власності споживчої кооперації до працівників організацій споживчої кооперації застосовуються такі заохочення:
а) оголошення подяки;
б) виплата премії;
в) нагородження цінним подарунком;
г) нагородження Почесною грамотою;
д) занесення на Дошку пошани і в Книгу пошани.
Допускається одночасне застосування декількох видів заохочення. Правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, угодою сторін, статутом конкретної організації можуть бути передбачені інші заходи заохочення.
7. Працівникам, які успішно і сумлінно виконують свої обов'язки та тривалий час працювали в організаціях споживчої кооперації, першочергово надаються пільги і переваги в соціально-культурному та житлово-побутовому обслуговуванні (путівки до санаторіїв та будинків відпочинку, поліпшення житлових умов та інше). Таким працівникам надається також перевага при просуванні по роботі. За особливі трудові заслуги працівники можуть бути представлені у встановленому порядку до державних нагород України.
8. Заохочення проводиться за рішенням правління відповідних споживчих товариств (спілок), керівника організації з обов'язковим оприлюдненням та відповідним записом у трудовій книжці згідно з правилами її ведення.
Заохочення працівників, які займають виборні оплачувані посади в споживчій кооперації, проводиться за рішенням органу, що обрав їх на ці посади (збори уповноважених, рада, правління), а також правління споживчого товариства, районної, Кримської республіканської, обласної спілок, Центральної спілки споживчих товариств України.
9. При наявності в кооперативній організації профспілкового органу заохочення застосовується спільно з відповідним профспілковим органом або за погодженням з ним.
10. Заохочення не може бути застосовано до працівників протягом строку дії дисциплінарного стягнення.

................
Перейти до повного тексту