1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
27.12.2002 N 524
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 січня 2003 р.
за N 40/7361
Про затвердження Структури, змісту і порядку ведення паспорта водно-болотного угіддя міжнародного значення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства екології та природних ресурсів N 196 від 09.06.2011 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 р. N 1287 "Про Порядок надання водно-болотним угіддям статусу водно-болотних угідь міжнародного значення" та з метою удосконалення управління у сфері охорони і раціонального використання водно-болотних угідь
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Структуру, зміст та порядок ведення паспорта водно-болотного угіддя міжнародного значення, що додаються.
2. Державній службі заповідної справи (Леоненку В.Б.), Республіканському комітету Автономної Республіки Крим з екології та природних ресурсів (Лєсову О.М.), начальникам Державних управлінь екології та природних ресурсів в областях, містах Києві та Севастополі забезпечувати організацію робіт щодо надання водно-болотним угіддям статусу водно-болотних угідь міжнародного значення, їх охорони та раціонального використання.
3. Скасувати накази від 16.04.1999 р. N 89 "Про збереження водно-болотних угідь загальнодержавного та міжнародного значення" та від 19 листопада 2002 року N 446 "Про збереження водно-болотних угідь міжнародного значення".
4. Державній службі заповідної справи (Леоненку В.Б.) забезпечити у 5-денний термін державну реєстрацію наказу в Міністерстві юстиції України.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Гриценка А.В.
Міністр В.Я.Шевчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів
України
27.12.2002 N 524
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 січня 2003 р.
за N 40/7361
СТРУКТУРА, ЗМІСТ ТА ПОРЯДОК
ведення паспорта водно-болотного угіддя міжнародного значення
( У тексті слово "Мінекоресурсів" замінено словом "Мінприроди" згідно з Наказом Міністерства екології та природних ресурсів N 196 від 09.06.2011 )
1. Загальні положення
Паспорт водно-болотного угіддя міжнародного значення (далі - Паспорт) є документом, що складається з метою забезпечення контролю за станом цього угіддя. Структура і зміст Паспорта відповідають вимогам Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів, що є чинною для України у відповідності до Закону України від 29 жовтні 1996 року N 437/96-ВР "Про участь України в Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів".
2. Структура і зміст Паспорта
2.1. Назва водно-болотного угіддя міжнародного значення.
2.2. Природоохоронний статус, категорія території або об'єкта природно-заповідного фонду України.
2.3. Назва і місцезнаходження органу Міністерства екології та природних ресурсів України на місцях або адміністрації установи природно-заповідного фонду, що відповідає за збереження угіддя.
2.4. Адміністративне місцезнаходження (область, район, найближчі населені пункти).
2.5. Географічне місцезнаходження (координати центру водно-болотного угіддя, середнє значення максимальної та мінімальної висоти над рівнем моря).
2.6. Загальна площа водно-болотного угіддя (в га) та площа його частини, яка належить до територій природно-заповідного фонду, їх функціональних зон.
2.7. Відмітити ознаки, що відповідають угіддю: морське, солоноватоводне, прісне; постійне заповнення водою, тимчасові сезонні розливи; морська затока, ділянка річки, озеро, струмок, джерело, ставок, канава; дельта, естуарій, лиман; верхове болото, низинне болото, заболочений ліс, безліса заплава; ділянки з домінуванням деревних порід, ділянки з домінуванням кущів; ділянки з домінуванням трав'яних рослин; піщані коси, скелі, розсипи каміння, наявність печер, наявність підводних карстів; вказати інше.
2.8. Критерії Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавним птахів, згідно з якими водно-болотне угіддя віднесене до переліку міжнародних.
2.9. Картосхема водно-болотного угіддя (масштаб не менше 1:50 000).
2.10. Фізико-географічні особливості (походження, геологічні, геоморфологічні, гідрологічні, типи ґрунтів, характеристики якості води, глибина, зміни рівня води, дані про територію водозбору, кліматичні умови тощо).
2.11. Гідрологічні особливості (показники витрат ріки або запасів води у водоймі, режим живлення, підземні джерела, характеристика зимового та паводкового періодів, наноси тощо).
2.12. Характеристика флори та рослинності (найбільш поширені, ендемічні, рідкісні та зникаючі види та рослинні угруповання, що занесені до Червоної книги України, Зеленої книги України, міжнародних переліків, площі їх поширення тощо).
2.13. Характеристика фауни (найбільш поширені, ендемічні, рідкісні та зникаючі види, що занесені до Червоної книги України, міжнародних переліків, площі їх поширення тощо).
2.14. Культурні цінності території (зокрема об'єкти культурної спадщини, культові споруди, археологічні знахідки тощо).
2.15. Перелік користувачів та власників землі:
а) в межах угіддя;
б) на суміжних територіях.
2.16. Способи використання земель (дати перелік видів господарської діяльності, обсяги використання природних ресурсів):

................
Перейти до повного тексту