- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 37/63/12/3694 від 13.04.1998
N 4097/10/16-1321 від 13.04.1998
Мінсільгосппроду Автономної
Республіки Крим
Управлінню сільського
господарства та продовольства
облдержадміністрацій
Державним податковим
адміністраціям в Автономній
Республіці Крим, областях,
мм. Києві, Севастополі, Мінфіну
Автономної Республіки Крим
Обласним фінансовим управлінням
На виконання пункту 11.21 Закону України
"Про податок на додану вартість" Кабінет Міністрів України постановою від 16 лютого 1998 року
N 145 затвердив Порядок нарахування та виплат дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі.
Пунктом 6 цього
Порядку передбачено, що птахофабрики та птахогосподарства, де відповідно до типових проектів їх будівництва на площадках однієї промислової зони розміщені виробничі приміщення з вирощування птиці та її забою, податок на додану вартість, який вони мають сплачувати до бюджету в частині реалізації м'яса, птиці, спрямовують на розвиток птахівництва цього господарства.
Птахофабрики та птахогосподарства при визначенні суми дотацій, що спрямовуються на розвиток птахівництва, повинні керуватися вимогами зазначеного
Порядку та положеннями листа Державної податкової адміністрації України від 13.03.98 р.
N 2714/10/16-1321 "До постанови КМУ від 16.02.98 р. N 145" з урахуванням таких особливостей.
Птахофабрики та птахогосподарства повинні вести окремий податковий і бухгалтерський облік по реалізації м'яса птиці в забійній вазі та його частки в готовій продукції при подальшій переробці, яка визначається в процентному співвідношенні до використаного м'яса птиці згідно нормативно-технологічній документації, за якою виготовляється ця продукція, та окремий облік по інших видах реалізованої продукції (робіт, послуг), починаючи з 1 січня 1998 року.
Розрахунок обсягів реалізованої частки м'яса птиці в готовій продукції при подальшій його переробці та визначення суми податкового зобов'язання, що припадає на цю частину реалізованого м'яса птиці, подається щомісячно, разом з податковою декларацією (Додаток N 1).
За результатами такого обліку визначаються окремо суми податкових зобов'язань, які виникають у зв'язку з реалізацією м'яса птиці в забійній вазі та його частки в готовій продукції при подальшій переробці і окремо - в зв'язку з реалізацією інших видів продукції.
Визначення сум податкового кредиту, які виникають у зв'язку з реалізацією м'яса птиці в забійній вазі та його частки в готовій продукції при подальшій переробці, здійснюється шляхом застосування до загальної суми податкового кредиту, який склався за звітний період по птахофабриці чи птахогосподарству (включаючи суми податкового кредиту, пов'язані з вирощуванням птиці, забоєм, обробкою тощо), коефіцієнта, який дорівнює відношенню обсягу продажу м'яса птиці в забійній вазі та його частки в готовій продукції при подальшій переробці (незалежно від напрямків такого продажу - на митній території України чи за її межами) до загального обсягу продажу продукції (робіт, послуг) птахофабрики чи птахогосподарства (Додаток N 2).
Загальна сума дотацій, що спрямовується на розвиток птахівництва, визначається як різниця між податковим зобов'язанням та податковим кредитом, які визначаються у відповідності з вищевказаним порядком. У разі наявності від'ємної різниці між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту, які визначені при продажу м'яса птиці, - така сума податку з бюджету не відшкодовується, а погашається за рахунок коштів, які направлені на розвиток птахівництва.
Птахофабрики та птахогосподарства суми податку, визначені у вищевказаному порядку, який направляється на розвиток птахівництва господарства, обліковують в порядку, визначеному в пункті 16 затвердженого постановою
Порядку.
Птахофабрики та птахогосподарства за результатами обліку сум податкового кредиту та податкових зобов'язань складають окремо податкову декларацію по податку на додану вартість по реалізації м'яса птиці в готовій продукції при подальшій переробці, окремо - по реалізації інших видів продукції (робіт, послуг). Податкові декларації подаються до податкової адміністрації за місцем реєстрації птахофабрики чи птахогосподарства як платника податку.
Податкові декларації за січень та лютий 1995 року, подані птахофабриками та птахогосподарствами до податкових адміністрацій, мають бути уточнені у відповідності до вимог даного
Порядку. Окремі податкові декларації за січень та лютий мають бути подані до податкової адміністрації не пізніше дати подання податкових декларацій за березень 1998 року, тобто - до 20.04.98 р.
До окремої податкової декларації платником податку подається бухгалтерська довідка про дані обліку по бухгалтерському рахунку, вказаному в пункті 16
Порядку, і по якому здійснюється такий облік, щодо зарахування та використання сум податку на додану вартість, які спрямовані на розвиток птахівництва господарства. Довідка складається окремо за кожний звітний період та наростаючим підсумком з початку року, і є підставою для погашення нарахованої до сплати суми по податковій декларації (Додаток N 3).
Заступник Міністра
агропромислового
комплексу України Ю.Я.Лузан
Заступник Голови Державної
податкової адміністрації України О.І.Шитря
................Перейти до повного тексту