1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
23.05.2005 N 37-15-7/7349
Державна митна служба
України
Про здійснення попереднього документального контролю у пунктах пропуску через державний кордон України
( Додатково див. Лист Державної митної служби N 11/2-18/15129-ЕП від 29.12.2006 )
З метою практичної реалізації пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2005 N 269 "Про здійснення попереднього документального контролю товарів у пунктах пропуску через державний кордон України", а також пунктів 3 та 4 "Порядку здійснення попереднього документального контролю товарів у пунктах пропуску через державний кордон України", затвердженого цією постановою Кабінету Міністрів України, надсилаємо відповідні матеріали про розподіл повноважень між нашими відомствами щодо здійснення ветеринарного контролю товарів у пунктах пропуску через державний кордон України та рекомендації щодо особливостей здійснення документального контролю.
Необхідність у розподілі таких повноважень обґрунтована наступним. Базовий перелік товарів, що підлягають ветеринарному контролю, визначено у додатку 2 до Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2002 N 1569.
Поряд з цим відповідно до міжнародних норм необхідно виділити перелік вантажів, які можуть становити загрозу занесення на територію України збудників особливо небезпечних хвороб тварин (Список А Міжнародного ветеринарного кодексу - список заразних хвороб тварин, що швидко поширюються та можуть призвести до важких соціально-економічних наслідків або становити, загрозу для здоров'я і негативно впливати на національну безпеку та міжнародну торгівлю) і прийняти рішення щодо можливості ввезення на територію України цих вантажів може лише фахівець служби державної ветеринарної медицини якій має спеціальну освіту та досвід роботи. На сьогоднішній день Україна підтримує торгівельні зв'язки з 45 країнами світу, з яких імпортуються вантажі, підконтрольні службі державної ветеринарної медицини. Зазначені вантажі супроводжуються ветеринарними документами, які різняться між собою за формою, тому державні інспектори ветеринарної медицини звіряють зміст ветеринарного сертифікату на відповідність його ветеринарним вимогам щодо імпорту в Україну об'єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду. В ветеринарному сертифікаті зазначаються критерії якості та безпеки продуктів та сировини тваринного походження та результати проведення діагностичних та лабораторних досліджень живих тварин.

................
Перейти до повного тексту