- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.10.2013 № 885
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 листопада 2013 р.
за № 1915/24447
Про затвердження Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності про виконання державного та місцевих бюджетів в органах Державної казначейської служби України
1. Затвердити Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності про виконання державного та місцевих бюджетів в органах Державної казначейської служби України, що додається.
2. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку (Чмерук М.О.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню комунікацій (Прес-служба) (Косарчук В.П.) у десятиденний строк з дня державної реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції України забезпечити його оприлюднення на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України в мережі Інтернет.
4. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2014 року.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Мярковського А.І.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
21.10.2013 № 885
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 листопада 2013 р.
за № 1915/24447
ПОЛОЖЕННЯ
про організацію бухгалтерського обліку і звітності про виконання державного та місцевих бюджетів в органах Державної казначейської служби України
I. Загальні положення
1.1. Це Положення встановлює організаційні засади ведення бухгалтерського обліку та складання звітності про виконання державного та місцевих бюджетів органами Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства).
1.2. У цьому Положенні застосовуються терміни, визначені
Бюджетним кодексом України та іншими законодавчими і нормативно-правовими актами, що регулюють питання ведення бухгалтерського обліку та складання звітності в Україні.
1.3. В органах Казначейства ведуться бухгалтерський та управлінський обліки, які ґрунтуються на єдиній методологічній та інформаційній базі.
Бухгалтерський облік забезпечує своєчасне та повне відображення всіх операцій про виконання бюджетів, а також інших операцій, які здійснюються через рахунки, відкриті в органах Казначейства, і не відносяться до операцій про виконання бюджетів, та надання користувачам інформації про стан активів та зобов'язань, результати виконання бюджетів та зміни в них. На основі даних бухгалтерського обліку складається фінансова та бюджетна звітність.
Управлінський облік забезпечує керівництво органів Казначейства оперативною інформацією для планування, управління ліквідністю субрахунків єдиного казначейського рахунку, оцінки та контролю за цільовим спрямуванням бюджетних коштів.
1.4. Органи Казначейства ведуть бухгалтерський облік і складають звітність у грошовій одиниці України. Операції в іноземній валюті відображаються в бухгалтерському обліку і звітності в грошовій одиниці України з перерахуванням її за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України на дату здійснення операції або на останній день звітного періоду.
1.5. Порядок організації роботи, функції та завдання структурних підрозділів з питань ведення бухгалтерського обліку та складання звітності про виконання бюджетів затверджуються наказом організаційно-розпорядчого характеру Державної казначейської служби України (далі - Казначейство України).
II. Загальні правила ведення бухгалтерського обліку в органах Казначейства
2.1. Бухгалтерський облік повинен забезпечувати:
дотримання принципів бухгалтерського обліку та фінансової звітності;
взаємозв'язок даних синтетичного і аналітичного обліку;
хронологічне та систематичне відображення всіх операцій про виконання бюджетів у регістрах бухгалтерського обліку на підставі первинних документів та можливість відображення їх в агрегованому вигляді у звітності з метою аналізу та управління;
відображення детальної інформації про кожну операцію та параметри операцій для складання внутрішніх звітів з метою аналізу та контролю;
накопичення і систематизацію даних обліку в розрізі показників, необхідних для складання звітності.
2.2. Бухгалтерський облік про виконання державного та місцевих бюджетів в органах Казначейства ведеться із застосуванням програмного забезпечення, за допомогою якого в автоматизованому режимі здійснюються накопичення, обробка, систематизація та передача інформації користувачам.
2.3. Організація автоматизованої реєстрації і обробки даних повинна забезпечити відображення всіх операцій, достовірність інформації, збереження її в електронному вигляді, а також можливість здійснення подальшого контролю.
2.4. Детальна інформація про операцію фіксується на рівні аналітичного обліку на аналітичних рахунках. Аналітичні рахунки повинні містити обов'язкові параметри, визначені Казначейством України.
Перевірка тотожності даних аналітичних рахунків і відповідних рахунків синтетичного обліку обов'язково здійснюється не рідше одного разу на місяць.
Звірка аналітичного обліку із синтетичним проводиться відповідальними виконавцями за рахунками оборотно-сальдової відомості з даними відповідних рахунків щоденного оборотно-сальдового балансу.
( Абзац третій пункту 2.4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів
№ 577 від 02.11.2021 )
Свідченням проведеної звірки аналітичного обліку із синтетичним є підписи посадових осіб органу Казначейства - головного бухгалтера (заступника головного бухгалтера) та інших відповідальних працівників структурних підрозділів з питань ведення бухгалтерського обліку та складання звітності.
( Абзац четвертий пункту 2.4 розділу II в редакції Наказу Міністерства фінансів
№ 577 від 02.11.2021 )
................Перейти до повного тексту