1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
27.08.2008 N 296 ( див. текст )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 вересня 2008 р.
за N 880/15571
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 21-заг "Реалізація сільськогосподарської продукції за січень - ________________ 200_року" (місячна) та N 21-заг "Реалізація сільськогосподарської продукції за 200_рік" (річна)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної служби статистики N 116 від 17.05.2011 ) ( Додатково див. наказ N 646/19384 від 31.05.2011 )
I. Загальні положення
1.1. Форми державних статистичних спостережень N 21-заг "Реалізація сільськогосподарської продукції за січень - _________200_року" (місячна) (далі - форма N 21-заг (місячна)) та N 21-заг "Реалізація сільськогосподарської продукції за 200_рік" (річна) (далі - форма N 21-заг (річна)) подаються органу державної статистики за місцезнаходженням (місцем реєстрації) респондента, що займається виробництвом та реалізацією сільськогосподарської продукції.
( Пункт 1.1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної служби статистики N 116 від 17.05.2011 )
1.2. На бланках форм N 21-заг (місячна) та N 21-заг (річна) зазначаються повне найменування і юридичне місцезнаходження респондента згідно з реєстраційними даними та місце здійснення його виробничої діяльності.
1.3. Підставою для заповнення форм N 21-заг (місячна) та N 21-заг (річна) є приймальні, складські квитанції, прості та подвійні складські свідоцтва, товарно-транспортні накладні підприємств та інші первинні документи бухгалтерського обліку, що надійшли до підприємства на момент їх складання та підтверджують реалізацію сільськогосподарської продукції власного виробництва.
1.4. Дані про реалізацію сільськогосподарської продукції заповнюються у цілих числах у відповідних одиницях виміру: кількість - у центнерах; вартість - у гривнях.
1.4.1. При заповненні показників форм N 21-заг (місячна) та N 21-заг (річна) усі дані наводяться зростаючим підсумком з початку року щомісячно за скороченим переліком показників та один раз у січні за звітний рік у цілому - за повним переліком показників.
1.4.2. У рядках форм N 21-заг (місячна) та N 21-заг (річна), де показники відсутні, ставиться прочерк.
1.5. Усі показники форм N 21-заг (місячна) та N 21-заг (річна) повинні бути взаємоузгоджені, достовірні та обґрунтовані документами, які оформлені в установленому законодавством порядку.
1.6. Форми N 21-заг (місячна) та N 21-заг (річна) підписуються керівництвом підприємства, яке несе відповідальність згідно з чинним законодавством.
II. Порядок заповнення форм N 21-заг (місячна) та N 21-заг (річна)
2.1. У графі 1 указується загальний обсяг сільськогосподарської продукції та сировини власного виробництва у натуральному виразі, реалізованих за усіма напрямами (враховуючи продукцію, яка залишена переробним підприємствам за послуги з переробки давальницької сировини), за різними цінами та за всіма видами розрахунків (готівкою, матеріальною допомогою, за бартером тощо). У загальну кількість реалізації не включається продукція, передана на давальницьких умовах. Кількість реалізованої продукції у графі 3 указується у заліковій вазі, крім вовни, кількість якої в усіх графах указується у фізичній вазі, у графах 5, 7, 9, 11 для всієї продукції - у фактично сплаченій фізичній вазі.
2.2. У графі 2 відображається вартість реалізованої продукції власного виробництва за цінами, що фактично склалися у звітному році, з урахуванням її якості, але без урахування податку на додану вартість, дотацій, накладних витрат по закупівлях, транспортних та експедиційних витрат.
2.2.1. Суми бюджетних тваринницьких дотацій за реалізовану худобу, птицю та молоко, отриманих у звітному періоді, в загальну вартість не включаються, а відображаються окремо за кодами 74, 83-85, 100.
( Пункт 2.2 розділу II в редакції Наказу Державної служби статистики N 116 від 17.05.2011 )
2.3. У графах 3 і 4 показуються обсяги сільськогосподарської продукції, проданої переробним підприємствам (включаючи елеватори), що мають власні переробні потужності або орендують їх та здійснюють закупівлю відповідного виду сільськогосподарської продукції для її безпосередньої переробки. У ці графи також ураховується та частина продукції, що передана переробному підприємству в оплату за переробку.
( Пункт 2.3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної служби статистики N 116 від 17.05.2011 )
2.4. У графи 5 і 6 ураховується весь обсяг продукції, реалізованої населенню в рахунок оплати праці, проданої педагогічним працівникам, які проживають у сільській місцевості, а також реалізованої дошкільним та навчальним закладам, санаторіям, будинкам відпочинку, лікарням, їдальням та іншим закладам, що знаходяться на балансі сільськогосподарського підприємства. У цих графах показується також матеріальна допомога, видана сільськогосподарською продукцією своїм працівникам.
2.5. У графах 7 і 8 указуються обсяги сільськогосподарської продукції, яка видана пайовикам у рахунок орендної плати за землю та майнових паїв (часток). Ця продукція оцінюється за цінами, відображеними в первинному бухгалтерському обліку. Однак у ці та інші графи не враховується вартість виділеного майнового паю (або його грошового еквівалента).
2.6. У графах 9 і 10 наводяться дані про обсяг продажу на місцевих ринках та на ринках інших регіонів у межах України; з транспортних засобів чи пристосованих для цього ділянок; через власні магазини, ларки, палатки; громадянам безпосередньо з ланів (за винятком натуроплати), іншу реалізацію громадянам сільськогосподарської продукції, у тому числі молодняку поросят, телят, іншого молодняку (крім реалізації в рахунок оплати праці).
2.7. У графах 11 і 12 указується кількість і вартість сільськогосподарської продукції, проданої за іншими напрямами, що не знайшли відображення у графах 3-10. Тут ураховується продукція, продана безпосередньо підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання, у тому числі зарубіжних країн; через біржі й аукціони як за національну грошову одиницю, так і за валюту в перерахунку за діючим курсом національної грошової одиниці на момент укладання угоди на реалізацію продукції; розрахунки підприємств на умовах лізингу тощо.
2.8. Обсяги продукції, реалізованої за бартерними угодами, включаються у загальні обсяги (графи 1 і 2), а також у графи, що відповідають напряму її реалізації. Вартість проведеної угоди дорівнює вартості реалізованої сільськогосподарської продукції.
2.9. Давальницька сировина не враховується в обсяги реалізованої продукції та відображається у графі 13 без урахування частини продукції, переданої в оплату за переробку. Продукція від переробки давальницької сировини, яка повертається переробними підприємствами, відображається після її продажу за відповідними кодами та напрямами реалізації в перерахунку на свіжу продукцію. Як виняток, не перераховуються на свіжу продукцію вироблені з давальницької сировини олія рослинна (харчова або технічна) і цукор, реалізація яких за різними напрямами вказується відповідно за кодами 64 та 65.

................
Перейти до повного тексту