- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 серпня 2007 р.
за N 880/14147
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної
політики та продовольства
N 257 від 04.05.2012 )
Про затвердження Положення про Головну державну інспекцію захисту рослин "Головдержзахист"
1. Затвердити Положення про Головну державну інспекцію захисту рослин "Головдержзахист", що додається.
2. Начальнику Головної державної інспекції захисту рослин Довганю С.В.:
2.1. Забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. У тримісячний термін розробити та подати на затвердження Міністерству аграрної політики України положення про державні інспекції захисту рослин Автономної Республіки Крим і областей.
3. Скасувати наказ Міністерства агропромислового комплексу України від 3 листопада 1999 року N 339 "Про створення Головної державної інспекції захисту рослин та Державного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції" та наказ Міністерства аграрної політики України від 6 травня 2000 року N 57 "Про внесення змін і доповнень до Положення про Головну державну інспекцію захисту рослин".
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника С.І.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінагрополітики
України
18.06.2007 N 422
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 серпня 2007 р.
за N 880/14147
ПОЛОЖЕННЯ
про Головну державну інспекцію захисту рослин "Головдержзахист"
1. Загальні положення
1.1. Головна державна інспекція захисту рослин (далі - Головдержзахист) відповідно до Закону України
"Про захист рослин" (далі - Закон) є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері захисту рослин, діє у складі спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики і підпорядковується йому.
1.2. Головдержзахист здійснює керівництво державними інспекціями захисту рослин Автономної Республіки Крим, областей і районів, спеціалізованими територіальними лабораторіями.
1.3. Головдержзахист у своїй діяльності керується
Конституцією України, законами України, іншими актами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, актами спеціально вповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики, а також цим Положенням.
2. Основні завдання та функції Головдержзахисту
2.1. Організовує обстеження сільськогосподарських та інших угідь, посівів, насаджень, рослинності закритого ґрунту, продукції рослинного походження та розроблення прогнозів заселення і зараження їх шкідливими організмами, підготовку регіональних цільових програм, упровадження інтегрованих систем захисту рослин на основі науково обґрунтованого застосування пестицидів у сільському господарстві.
2.2. Забезпечує вчасне і достовірне інформування про наявність та розвиток шкідників, хвороб і бур'янів, організовує та здійснює державний контроль за своєчасним проведенням підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та громадянами заходів щодо захисту рослин, додержанням регламентів застосування засобів захисту рослин.
2.3. Визначає асортимент та обсяги виробництва засобів захисту рослин вітчизняною промисловістю, координує їх закупівлю за імпортом.
2.4. Погоджує асортимент засобів захисту рослин, технічних умов їх виробництва і застосування, плану державних випробувань і реєстрації засобів захисту рослин, переліку пестицидів, дозволених до використання в Україні, асортименту пестицидів, що завозяться в Україну.
2.5. Залучає на договірних засадах до розроблення проектів державних програм профільні науково-дослідні установи, вищі навчальні заклади та провідних вчених і висококваліфікованих фахівців.
2.6. Укладає угоди про спільну співпрацю з науковими установами, заінтересованими організаціями із складання прогнозів появи, розвитку та поширення шкідників, хвороб і бур'янів, визначення науково обґрунтованої потреби в обсягах і асортименті виробництва засобів захисту рослин та з інших питань, віднесених до його компетенції.
2.7. Здійснює контроль за вмістом залишкових кількостей пестицидів і агрохімікатів, важких металів у ґрунтах земель сільськогосподарського призначення, кормах, сільськогосподарській продукції та сировині, поверхневих водах, що використовуються для сільськогосподарських потреб.
2.8. Узагальнює практику застосування актів законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо їх вдосконалення та виносить на розгляд спеціально вповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики у порядку, встановленому законодавством України.
2.9. Організовує впровадження передових досягнень науки, техніки та екологічно безпечних для людини і довкілля методів та заходів щодо захисту рослин.
2.10. Забезпечує аналітичні дослідження щодо відповідності вимогам сертифікатів якості засобів захисту рослин, у тому числі пестицидів, які завозяться в Україну, а також додержання регламентів їх застосування.
2.11. Надає практичну допомогу в організації виробництва, застосування біологічних та інших нехімічних засобів захисту рослин біолабораторіями і біофабриками.
2.12. У разі масового розвитку і поширення особливо небезпечних шкідливих організмів головні державні інспектори (або їх заступники) захисту рослин України, Автономної Республіки Крим, областей, районів упродовж однієї доби після виявлення масового поширення особливо небезпечних шкідливих організмів вносять подання про запровадження особливого режиму захисту рослин до відповідного органу місцевого самоврядування, місцевого органу виконавчої влади або Кабінету Міністрів України.
................Перейти до повного тексту