1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.05.2012 № 257
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 травня 2012 р.
за № 827/21139
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 45 від 15.02.2016 )
Про затвердження положень про територіальні органи Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України
Відповідно до статті 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", пункту 7 Положення про Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 № 464, пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 500, та постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2012 № 125 "Про утворення територіальних органів Державної ветеринарної та фітосанітарної служби"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
1.1. Положення про головні управління ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі .
1.2. Положення про управління ветеринарної медицини в містах обласного значення, районах.
1.3. Положення про Головну державну фітосанітарну інспекцію, державні фітосанітарні інспекції в Автономній Республіці Крим, областях.
2. Державній ветеринарній та фітосанітарній службі (Бісюк І.Ю.) забезпечити розробку та затвердження положень по кожному окремому територіальному органу.
3. Департаменту тваринництва (Гетя А.А.) забезпечити подання цього наказу у встановленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Визнати такими, що втратили чинність:
наказ Міністерства аграрної політики України від 21.12.2005 № 727 "Про затвердження Положення про Головну державну інспекцію з карантину рослин України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.01.2006 за № 35/11909;
наказ Міністерства аграрної політики України від 18.06.2007 № 422 "Про затвердження Положення про Головну державну інспекцію захисту рослин "Головдержзахист", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 02.08.2007 за № 880/14147;
наказ Державного комітету ветеринарної медицини України від 04.02.2008 № 8 "Про затвердження Положення про головні управління ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.02.2008 за № 139/14830;
наказ Державного комітету ветеринарної медицини України від 10.07.2008 № 130 "Про затвердження Положень про управління ветеринарної медицини в містах обласного значення та районах", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.08.2008 за № 717/15408.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Сеня О.В.
Міністр М.В. Присяжнюк
ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної ветеринарної
та фітосанітарної служби України
І.Ю. Бісюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
04.05.2012 № 257
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 травня 2012 р.
за № 827/21139
ПОЛОЖЕННЯ
про головні управління ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі
1. Головні управління ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління ветеринарної медицини) підпорядковуються Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України та є її територіальними органами вищого рівня.
Головному управлінню ветеринарної медицини підпорядковуються:
управління ветеринарної медицини в містах обласного значення, районах;
підрозділ ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів Міністерства внутрішніх справ України;
державні підприємства, установи та організації ветеринарної медицини, що розташовані на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці і належать до сфери управління Держветфітослужби України.
Голови місцевих державних адміністрацій координують діяльність головних управлінь ветеринарної медицини та сприяють їм у виконанні покладених на ці органи завдань.
Повноваження головного управління ветеринарної медицини поширюються на територію Автономної Республіки Крим, відповідних областей, міст Києва та Севастополя.
2. Головне управління ветеринарної медицини у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами та дорученнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем'єр-міністра України, наказами Міністерства аграрної політики та продовольства України, дорученнями Міністра аграрної політики та продовольства України, його першого заступника та заступника, наказами Держветфітослужби України, дорученнями Голови Держветфітослужби України, актами Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування.
3. Завданням головного управління ветеринарної медицини є реалізація повноважень Держветфітослужби України на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
4. Головне управління ветеринарної медицини відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Забезпечує проведення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за здоров'ям тварин, безпечністю та якістю всіх харчових продуктів, неїстівних продуктів тваринного походження, кормів та інших товарів, охорони території України від занесення збудників особливо небезпечних хвороб, включених до списку Міжнародного епізоотичного бюро (далі-МЕБ), з територій інших держав або карантинних зон.
4.2. Здійснює державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за:
тваринами, харчовими продуктами, неїстівними продуктами тваринного походження, репродуктивним матеріалом, біологічними продуктами, патологічним матеріалом, ветеринарними препаратами, субстанціями, кормовими добавками, преміксами та кормами, засобами ветеринарної медицини, засобами догляду за тваринами та супутніми об'єктами, штамами мікроорганізмів, а також потужностями (об'єктами), що використовуються для їх виробництва, переробки, зберігання та обігу;
проведенням ветеринарно-санітарної експертизи на потужностях (об'єктах), які використовуються для виробництва, переробки, зберігання та обігу тварин, харчових продуктів, а також на агропродовольчих ринках;
безпечністю тварин, харчових продуктів у процесі їх виробництва та/або обігу з метою їх експорту та імпорту, а також видачею міжнародних ветеринарних (санітарних) сертифікатів (для держав СНД - ветеринарних свідоцтв);
виробництвом і готовою продукцією на м'ясопереробних, рибодобувних, рибопереробних і молокопереробних підприємствах, видає експлуатаційні дозволи операторам потужностей (об'єктів), які займаються виробництвом харчових продуктів, а також здійснює державний контроль на підприємствах гуртового зберігання харчових продуктів;
переміщенням тварин, харчових продуктів, неїстівних продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів, субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів, призначених для вирощування тварин та догляду за ними, що не мають лікувальної і профілактичної дії; супутніх об'єктів; потужностей (об'єктів), що використовуються для їх виробництва, переробки, зберігання та обігу;
організацією роботи зі збору, утилізації та знищення загиблих тварин і відходів тваринного походження;
відповідністю виготовленого продукту декларації виробника;
здійсненням протиепізоотичних заходів юридичними та фізичними особами, що проводять професійну діяльність у галузі ветеринарної медицини.
4.3. Організовує захист населення від хвороб, спільних для тварин і людей.
4.4. Проводить ліцензування господарської діяльності відповідно до законодавства.
4.5. Сприяє:
4.5.1. Упровадженню системи ідентифікації тварин.
4.5.2. Постійному навчанню та підвищенню кваліфікації спеціалістів ветеринарної медицини.
4.5.3. Виконанню загальнодержавних програм у галузі ветеринарної медицини, у тому числі проведенню моніторингу залишкової кількості ветеринарних препаратів та забруднювальних речовин у живих тваринах, продуктах тваринного походження і кормах, та інших загальнодержавних програм у сфері племінної справи у тваринництві.
4.6. Організовує здійснення заходів для проведення дезінфекції, дезінсекції та дератизації на потужностях (об'єктах), що використовуються для виробництва, переробки, зберігання та обігу тварин, харчових продуктів, репродуктивного матеріалу, ветеринарних препаратів, субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів, а також засобів, що використовуються для їх транспортування.
4.7. Відповідно до законодавства здійснює ринковий нагляд у межах сфери своєї відповідальності.
4.8. Аналізує причини і умови виникнення та поширення хвороб тварин, організовує заходи щодо локалізації та ліквідації спалаху заразних хвороб, спільних для тварин і людей, готує пропозиції та рекомендації щодо профілактики, ліквідації та боротьби з такими хворобами.
4.9. Координує діяльність спеціалістів ветеринарної медицини незалежно від їх підпорядкування.
4.10. Обмежує, забороняє або припиняє відповідно до актів законодавства України господарську діяльність юридичних та фізичних осіб у разі порушення ними ветеринарно-санітарних вимог законодавства, якщо такі порушення можуть спричинити безпосередню загрозу життю та/або здоров'ю людей і тварин.
4.11. Здійснює державний контроль за розведенням та утриманням сільськогосподарських тварин для запобігання жорстокому поводженню з ними.
4.12. Видає органам страхування висновки щодо причин захворювання вимушено забитих, загиблих або знищених тварин.
4.13. Забезпечує у випадках, передбачених законом, своєчасне встановлення карантину в разі виникнення заразних хвороб тварин, виконання карантинних та інших ветеринарно-санітарних заходів в інфікованій та буферній зонах, а в разі необхідності - у зоні спостереження.
4.14. Координує діяльність установ ветеринарної медицини з організації та проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи харчових продуктів, неїстівних продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, кормових добавок, преміксів та кормів, забезпечує проведення ветеринарно-санітарних заходів щодо перевірки безпечності харчових продуктів.

................
Перейти до повного тексту