- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 вересня 2002 р.
за N 790/7078
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Національного банку
N 584 від 24.12.2003 )
Про затвердження Положення про депозитний сертифікат Національного банку України
Відповідно до статей
6,
7,
25 і
29 Закону України
"Про Національний банк України" та з метою вдосконалення обліку операцій з депозитними сертифікатами Національного банку України, придбаними банками на аукціонах з їх розміщення, та у зв'язку з набранням чинності Положенням про депозитарну діяльність Національного банку України, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 12.02.2002
N 61 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.03.2002 за N 240/6528, Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про депозитний сертифікат Національного банку України (далі - Положення), що додається.
2. Визнати таким, що втратило чинність, Положення про депозитний сертифікат Національного банку України, затверджене постановою Правління Національного банку України від 07.03.2000
N 91 і зареєстроване в Міністерстві юстиції України 23.03.2000 за N 185/4406.
3. Департаменту інформатизації (А.С.Савченко) унести відповідні зміни до програмно-технологічного забезпечення "Депозитний сертифікат", що супроводжує проведення операцій Національного банку України з розміщення депозитних сертифікатів Національного банку України.
4. Після набрання чинності цим Положенням договори між Національним банком України і банками про інформаційне та депозитарне обслуговування депозитних сертифікатів Національного банку України розриваються в установленому чинним законодавством порядку.
5. Департаменту монетарної політики (Н.І. Гребеник) після державної реєстрації цього Положення довести його зміст до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків для використання в роботі.
6. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови А.В. Шаповалова.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
09.09.2002 N 335
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 вересня 2002 р.
за N 790/7078
ПОЛОЖЕННЯ
про депозитний сертифікат Національного банку України
Це Положення розроблене відповідно до статей
6,
7,
25 і
29 Закону України
"Про Національний банк України" з метою здійснення грошово-кредитної політики, яка б забезпечувала належну стабільність національної валюти та ліквідність банківської системи. Положення визначає порядок випуску, розміщення та обігу депозитних сертифікатів Національного банку України (далі - Національний банк) виключно в банківській системі України.
1. Загальні положення
1.1. У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:
депозитний сертифікат Національного банку (далі - депозитний сертифікат) - це один із монетарних інструментів, що є борговим цінним папером Національного банку в бездокументарній формі, який засвідчує розміщення в Національному банку коштів банків та їх право на отримання внесеної суми і процентів після закінчення встановленого строку;
номінальна вартість депозитного сертифіката - вартість одного депозитного сертифіката, визначена умовами його випуску;
дата випуску депозитного сертифіката - дата розміщення депозитних сертифікатів на умовах проведення аукціону, повідомлена банкам засобами електронної пошти Національного банку;
дата погашення депозитного сертифіката - дата повернення банкам коштів депозиту і процентів, визначена умовами проведення аукціону з розміщення депозитних сертифікатів;
дата дострокового погашення - дата дострокового повернення банкам коштів, що визначена Правлінням Національного банку у зв'язку зі змінами на грошово-кредитному ринку;
процентна ставка (процентна плата) за депозитний сертифікат - це фіксована процентна ставка річних, яка запропонована банком та визнана Національним банком прийнятною в результаті проведення аукціону;
система кількісного обліку СЕРТИФ - це комп'ютеризована дворівнева (Національний банк і банки) система, що обслуговує розміщення, обіг та погашення емітованих Національним банком депозитних сертифікатів.
1.2. Положення визначає порядок проведення операцій із депозитними сертифікатами, що випущені Національним банком у формі записів на рахунках у системі кількісного обліку СЕРТИФ, з використанням технологій, програмно-технологічних засобів та системи захисту інформації Національного банку.
1.3. Випуск, розміщення та розрахунки за депозитними сертифікатами здійснюються лише в безготівковій формі в грошовій одиниці України.
1.4. Рішення про доцільність здійснення первинного розміщення депозитних сертифікатів шляхом проведення аукціонів Національний банк приймає залежно від розвитку ситуації на грошово-кредитному ринку, потреби здійснення регулятивних операцій щодо обсягів грошової маси.
1.5. Операції з розміщення депозитних сертифікатів здійснюються на договірній основі виключно з банками - юридичними особами.
Територіальні управління Національного банку укладають з банками генеральну угоду (додаток 1) на поточний календарний рік, про що протягом двох днів повідомляють Департамент монетарної політики Національного банку та Центральну розрахункову палату Національного банку.
Департамент монетарної політики Національного банку на підставі цього повідомлення дає розпорядження Операційному управлінню Національного банку про відкриття відповідних рахунків для аналітичного обліку руху коштів від розміщення депозитних сертифікатів.
1.6. Банк протягом двох днів після укладення генеральної угоди повідомляє Центральну розрахункову палату Національного банку та Операційне управління Національного банку про рахунки, на які зараховуються кошти від погашення депозитних сертифікатів та процентні доходи.
1.7. До участі в аукціонах з розміщення депозитних сертифікатів допускаються банки, які не мають заборгованості за короткостроковими кредитами та кредитами "овернайт" Національного банку, забезпечують формування резерву для відшкодування можливих втрат за активними операціями, своєчасне і в повному обсязі формування обов'язкових резервів. Для кожного окремого випуску депозитних сертифікатів може встановлювати обмеження щодо потенційних власників.
1.8. Місце проведення аукціонів з розміщення депозитних сертифікатів - Департамент монетарної політики Національного банку.
1.9. Про дату проведення аукціону банкам повідомляється засобами електронної пошти Національного банку залежно від потреби в здійсненні регулятивних операцій щодо обсягів грошової маси в обігу.
1.10. Правління Національного банку може приймати рішення про дострокове погашення депозитних сертифікатів у разі суттєвої зміни на грошово-кредитному ринку, попередньо поінформувавши про це банки - власників депозитних сертифікатів не менше ніж за два банківських дні.
1.11. Депозитні сертифікати мають право обігу на вторинному ринку лише серед банків, а також можуть використовуватися як застава на міжбанківському кредитному ринку.
2. Умови випуску в обіг депозитних сертифікатів
2.1. Національний банк може здійснювати емісію депозитних сертифікатів для розміщення в банківській системі на строк від 1 до 180 днів.
2.2. Умови випуску, максимальна або мінімальна сума заявки від банку, номінальна вартість депозитного сертифіката, строк, на який розміщується депозитний сертифікат, визначаються залежно від ситуації, що склалася на грошово-кредитному ринку в період оголошення про проведення аукціону, та з урахуванням перспектив її розвитку і доводяться до відома банків.
Національний банк може надсилати повідомлення (додаток 14) банківській системі з визначенням або загального обсягу залучення коштів від банків, або плати за них.
2.3. Право власності банку на депозитний сертифікат виникає з часу зарахування оплаченої кількості депозитних сертифікатів на рахунки власників у системі кількісного обліку СЕРТИФ.
Підтвердженням права власності на депозитний сертифікат є виписка з рахунку банку в системі кількісного обліку СЕРТИФ, яку Національний банк надає власнику депозитного сертифіката (додаток 5).
Виписки з рахунку банку в системі кількісного обліку СЕРТИФ не можуть бути предметом угод, згідно з якими відбувається перехід права власності на депозитний сертифікат.
Бухгалтерський облік придбаних банками депозитних сертифікатів здійснюється відповідно до нормативно-правових актів Національного банку з питань бухгалтерського обліку.
2.4. Процентний дохід за депозитним сертифікатом розраховується, виходячи з номінальної вартості депозитного сертифіката, процентної ставки та терміну розміщення депозитного сертифіката, визначених угодою між банком і Національним банком. Під час визначення терміну, на який розміщується депозитний сертифікат, ураховуються такі умови:
у разі виконання умов розміщення депозитного сертифіката, передбачених в електронному повідомленні, першим днем нарахування процентів уважається дата випуску депозитного сертифіката, останнім - дата, яка передує даті погашення депозитного сертифіката;
за умови дострокового погашення депозитного сертифіката першим днем нарахування процентів уважається дата випуску депозитного сертифіката, останнім - дата, яка передує даті дострокового погашення депозитного сертифіката.
Банки мають перерахувати кошти в день проведення аукціону не пізніше 17-ї години.
2.5. Погашення депозитних сертифікатів здійснюється Національним банком у безготівковій формі шляхом перерахування на кореспондентський рахунок банку номінальної вартості депозитного сертифіката та процентного доходу за ним на дату погашення відповідно до строків та умов, передбачених випуском депозитних сертифікатів.
3. Правила проведення аукціонів з розміщення депозитних сертифікатів та обліку коштів, залучених Національним банком від їх розміщення
3.1. Для участі в аукціоні з розміщення депозитних сертифікатів банки після його оголошення подають засобами програмно-технологічного забезпечення "Депозитний сертифікат" Департаменту монетарної політики Національного банку заявку, в якій зазначається:
кількість депозитних сертифікатів, які банки бажають придбати;
сума коштів, запропонованих банком на придбання депозитних сертифікатів;
строк розміщення депозитних сертифікатів;
процентна ставка, за якою банк погоджується розмістити кошти.
Процентна ставка має пропонуватися банком у цілих одиницях без десятих.
3.2. Банки, які бажають придбати депозитні сертифікати, подають Національному банку заявку (додаток 2) на участь в аукціоні до зазначеного в повідомленні часу в день проведення аукціону.
3.3. Прийняття заявок від банків на участь в аукціоні, їх розгляд і надсилання банкам повідомлень про результати аукціону здійснює Департамент монетарної політики Національного банку в день проведення аукціону.
3.4. У разі проведення аукціону з оголошенням загального обсягу коштів, що залучаються Національним банком, без визначення ціни залучення, банки самостійно пропонують суму та процентну ставку, за якою вони погоджуються вкласти кошти в депозитний сертифікат.
На підставі заявок, що надійшли від банків, а також ураховуючи оперативний моніторинг процентних ставок, Національний банк самостійно визначає прийнятну для залучення коштів процентну ставку і здійснює розміщення депозитних сертифікатів у межах оголошеного обсягу на цей аукціон, починаючи з найменшої процентної ставки.
Якщо оголошений обсяг залучення коштів менше ніж сума заявок банків з однаковою процентною ставкою, то розміщення депозитних сертифікатів здійснюється пропорційно між цими банками.
3.5. Результати аукціону повідомляються Операційному управлінню Національного банку та банкам - учасникам аукціону засобами програмно-технологічного забезпечення "Депозитний сертифікат" (додатки 3, 4).
3.6. Банк у день отримання повідомлення від Департаменту монетарної політики Національного банку про задоволення заявки на придбання депозитних сертифікатів перераховує відповідну суму коштів в Операційне управління Національного банку.
3.7. Для здійснення обліку коштів, залучених Національним банком від розміщення депозитних сертифікатів, Операційне управління Національного банку на відповідному рахунку відкриває аналітичні рахунки в розрізі банків, що уклали генеральні угоди з Національним банком.
3.8. Підставою для здійснення бухгалтерських проводок Операційним управлінням Національного банку за результатами проведення аукціону з розміщення депозитних сертифікатів та операцій за ними на вторинному ринку є реєстр платіжних доручень, який надається комп'ютеризованою системою бухгалтерського обліку операцій з депозитними сертифікатами на дату валютування.
3.9. У разі проведення банками операцій з депозитними сертифікатами на вторинному ринку в Операційному управлінні Національного банку на підставі реєстру платіжних доручень, що надаються засобами програмно-технологічного забезпечення, здійснюється списання номінальної вартості депозитних сертифікатів, що обліковувалася за аналітичними рахунками банків-продавців, та зарахування цих коштів на аналітичні рахунки банків-покупців (заставодержателів).
3.10. Нарахування процентних витрат за депозитними сертифікатами здійснюється Операційним управлінням Національного банку щомісяця на звітну дату на підставі даних комп'ютеризованої системи бухгалтерського обліку операцій із депозитними сертифікатами відповідно до умов їх емісії.
3.11. За депозитними сертифікатами, які були погашені до звітної дати, нарахування витрат, що належать до звітного місяця, здійснюється на дату погашення цих депозитних сертифікатів.
3.12. Сплата суми процентного доходу власникам депозитних сертифікатів здійснюється Операційним управлінням Національного банку одночасно з погашенням депозитних сертифікатів.
4. Структура рахунків у системі кількісного обліку СЕРТИФ
4.1. Облік депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ здійснюється на підставі такого плану балансових рахунків:
------------------------------------------------------------------
| Номер |Назва розділу |Характеристика|
| рахунку|та рахунку |рахунку |
|--------+----------------------------------------+--------------|
| 1 | 2 | 3 |
|--------+----------------------------------------+--------------|
| | Розділ I | |
|--------+----------------------------------------+--------------|
| |Депозитні сертифікати, що розміщуються | |
|--------+----------------------------------------+--------------|
| 9995 |Депозитні сертифікати, що розміщуються | |
| |під час під час проведення аукціону |Активний |
|--------+----------------------------------------+--------------|
| 5895 |Депозитні сертифікати, що не розміщені | |
| |під час проведення аукціону |Пасивний |
|--------+----------------------------------------+--------------|
| 5841 |Депозитні сертифікати, що заблоковані | |
| |під час розміщення для подальшої сплати |Пасивний |
|--------+----------------------------------------+--------------|
| | Розділ II | |
|--------+----------------------------------------+--------------|
| |Депозитні сертифікати в обігу | |
|--------+----------------------------------------+--------------|
| 9999 |Депозитні сертифікати в обігу |Активний |
|--------+----------------------------------------+--------------|
| 5831 |Депозитні сертифікати, що перебувають у | |
| |власності банків, не обтяжені | |
| |зобов'язаннями |Пасивний |
|--------+----------------------------------------+--------------|
| 5861 |Депозитні сертифікати, що заблоковані | |
| |як забезпечення міжбанківського кредиту |Пасивний |
|--------+----------------------------------------+--------------|
| 5661 |Депозитні сертифікати, що заблоковані за| |
| |остаточними розрахунками | |
| |міжбанківського кредитування |Пасивний |
|--------+----------------------------------------+--------------|
| 5891 |Депозитні сертифікати, що заблоковані | |
| |за угодами на позабіржовому ринку |Пасивний |
------------------------------------------------------------------
4.2. Сегментна структура рахунків системи кількісного обліку СЕРТИФ:
ХХХХ1ХХХХ2ХХХХХХ3,
де Х - розряди кодової частини сегмента;
цифри 1 - 3 - номери сегментів.
4.3. Чотирирозрядний перший сегмент (ХХХХ1) визначає номер балансового рахунку системи кількісного обліку СЕРТИФ.
Цифри, що використовуються під час нумерації чотирирозрядного коду, відповідають такому:
перша цифра "9" - символ активного рахунку системи кількісного обліку СЕРТИФ або "5" - символ пасивного рахунку системи кількісного обліку СЕРТИФ;
друга цифра сегмента "6", "8", "9" - символ, що вказує на тип рахунку ("9" - активний та "6", "8" - пасивний). Слід зазначити, що для рахунку 5661 цифрове значення цього символу додатково характеризує напрям блокування депозитних сертифікатів на транзитних рахунках за операціями остаточних розрахунків у разі повернення міжбанківського кредиту;
третя цифра сегмента "3", "4", "6", "9" - символ, що інформує про відсутність блокування депозитних сертифікатів або напрями їх блокування ("3" - депозитні сертифікати не заблоковані; "4" - депозитні сертифікати, що заблоковані під час розміщення для подальшої сплати; "6" - депозитні сертифікати, що заблоковані під час забезпечення міжбанківського кредиту; "9" - депозитні сертифікати, що заблоковані за угодами на позабіржовому ринку);
четверта цифра сегмента "1", "5", "9" - символ, що характеризує за пасивом - належність депозитних сертифікатів банкам та за активом - життєвий цикл депозитних сертифікатів ("1" - депозитні сертифікати, що перебувають у власності банку; "5" - депозитні сертифікати, що розміщуються; "9" - депозитні сертифікати в обігу).
4.4. Чотирирозрядний другий сегмент (ХХХХ2) визначає код випуску депозитних сертифікатів.
Додатково у спеціальному довіднику розміщується інформація про коди випусків депозитних сертифікатів та строки їх погашення.
4.5. Шестирозрядний третій сегмент (ХХХХХХ3) визначає код банку, який є власником депозитних сертифікатів. Цифрові значення цього сегмента відповідають номерам МФО банків.
5. Облік депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ під час їх купівлі на первинному ринку
5.1. Система кількісного обліку СЕРТИФ Національного банку здійснює облік депозитних сертифікатів, власниками яких є банки.
5.2. За результатами проведення аукціону з розміщення депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ на загальний обсяг розміщених депозитних сертифікатів здійснюється така проводка:
дебет рахунку 9995 Національного банку;
кредит рахунку 5895 Національного банку.
5.3. На підставі задоволених заявок у розрізі кожного банку здійснюється блокування депозитних сертифікатів, що розміщені та підлягають сплаті, і виконуються такі проводки:
дебет рахунку 9995 банку;
кредит рахунку 5841 банку.
Одночасно здійснюється така проводка:
дебет рахунку 5895 Національного банку;
кредит рахунку 9995 Національного банку.
У такому разі банки отримують виписки з відповідних рахунків системи кількісного обліку СЕРТИФ (додаток 5).
На підставі офіційного повідомлення Національного банку про результати аукціону з розміщення депозитних сертифікатів та виписки з відповідного рахунку системи кількісного обліку СЕРТИФ щодо депозитних сертифікатів, які розміщені та підлягають оплаті, банки перераховують кошти.
5.4. У разі отримання від банків потрібної суми коштів за розміщені депозитні сертифікати здійснюється облік зарахування депозитних сертифікатів на відповідні рахунки кожного власника та виконуються такі проводки:
дебет рахунку 5841 банку;
кредит рахунку 5831 банку;
дебет рахунку 9999 банку;
кредит рахунку 9995 банку.
Після цього банки отримують виписки з відповідних рахунків системи кількісного обліку СЕРТИФ (додаток 5).
5.5. У разі неперерахування банками - учасниками аукціону коштів за розміщені депозитні сертифікати в системі кількісного обліку СЕРТИФ здійснюються такі проводки:
дебет рахунку 5841 банку;
кредит рахунку 9995 банку.
6. Облік депозитних сертифікатів у системі кількісного обліку СЕРТИФ за операціями з ними на вторинному ринку та їх погашення
6.1. Банки можуть здійснювати операції з купівлі-продажу депозитних сертифікатів виключно на міжбанківському ринку та використовувати їх як забезпечення в разі надання кредитів.
6.2. Облік проведення банками операцій з купівлі-продажу депозитних сертифікатів здійснюється за такими етапами:
блокування депозитних сертифікатів їх власником на транзитному рахунку 5891 шляхом надання відповідного розпорядження в системі кількісного обліку СЕРТИФ (додаток 6);
надання покупцю засобами системи кількісного обліку СЕРТИФ довідки про блокування на його користь відповідної кількості депозитних сертифікатів;
перерахування покупцем коштів за відповідну кількість депозитних сертифікатів;
надання покупцем у системі кількісного обліку СЕРТИФ відповідного повідомлення про перерахування коштів (додаток 7);
зарахування депозитних сертифікатів на рахунок 5831 банку-покупця.
6.3. За наявності помилок у документах покупця або продавця, надісланих за допомогою системи кількісного обліку СЕРТИФ, або в разі ненадання покупцем повідомлення про перерахування коштів на кінець операційного дня депозитні сертифікати автоматично розблоковуються.
Якщо інформація в розпорядженнях відповідає інформації в повідомленнях, що надійшли системою кількісного обліку СЕРТИФ до Національного банку, то в кількісному обліку здійснюються такі проводки:
---------------------------------------------------------
| Номер рахунку | Належність рахунку |
|------------------------------+------------------------|
|дебет рахунку 5831 | банк-продавець |
|------------------------------+------------------------|
|кредит рахунку 5891 | банк-продавець |
|------------------------------+------------------------|
|дебет рахунку 5891 | банк-продавець |
|------------------------------+------------------------|
|кредит рахунку 9999 | банк-продавець |
|------------------------------+------------------------|
|дебет рахунку 9999 | банк-покупець |
|------------------------------+------------------------|
|кредит рахунку 5831 | банк-покупець |
---------------------------------------------------------
6.4. У разі здійснення операцій на міжбанківському ринку кредитів з використанням депозитних сертифікатів як застави їх блокування здійснюється за такими етапами:
блокування депозитних сертифікатів їх власником на транзитному рахунку 5891 у системі кількісного обліку СЕРТИФ шляхом надсилання відповідного розпорядження (додаток 8);
надсилання позичальником кредитору довідки про блокування на його користь відповідної кількості депозитних сертифікатів за допомогою системи кількісного обліку СЕРТИФ;
перерахування кредитором коштів власнику депозитних сертифікатів;
надсилання кредитором відповідного повідомлення про перерахування коштів (додаток 11) системою кількісного обліку СЕРТИФ;
блокування депозитних сертифікатів системою кількісного обліку СЕРТИФ на рахунку 5861 позичальника на користь кредитора за угодами міжбанківського кредиту.
6.5. У разі наявності помилок, допущених кредитором або заставодавцем у документах, надісланих системою кількісного обліку СЕРТИФ, або в разі ненадання кредитором відповідного документа про перерахування коштів на кінець операційного дня депозитні сертифікати підлягають розблокуванню.
6.6. Якщо інформація в розпорядженнях збігається з інформацією в повідомленнях, що надійшли системою кількісного обліку СЕРТИФ до Національного банку, то в кількісному обліку здійснюються такі проводки:
----------------------------------------------------------
|Номер рахунку | Належність рахунку |
|-------------------------------+------------------------|
|дебет рахунку 5831 | банк-заставодавець |
|-------------------------------+------------------------|
|кредит рахунку 5891 | банк-заставодавець |
|-------------------------------+------------------------|
|дебет рахунку 5891 | банк-заставодавець |
|-------------------------------+------------------------|
|кредит рахунку 5861 | банк-заставодавець |
----------------------------------------------------------
6.7. У разі повернення банком-заставодавцем кредиту депозитні сертифікати, що заблоковані як застава, розблоковуються на підставі відповідного розпорядження банку-заставодавця (додаток 9) і повідомлення банку-кредитора про повернення кредиту (додаток 12). Якщо немає одного з цих документів, то розблокування не здійснюється.
6.8. Якщо інформація в розпорядженнях збігається з інформацією в повідомленнях, що надійшли системою кількісного обліку СЕРТИФ до Національного банку, то в кількісному обліку здійснюються такі проводки:
---------------------------------------------------
| Номер рахунку | Належність рахунку |
|---------------------+---------------------------|
| дебет рахунку 5861 | банк-заставодавець |
|---------------------+---------------------------|
| кредит рахунку 5661 | банк-заставодавець |
|---------------------+---------------------------|
| дебет рахунку 5661 | банк-заставодавець |
|---------------------+---------------------------|
| кредит рахунку 5831 | банк-заставодавець |
---------------------------------------------------
6.9. У разі неповернення кредиту банком-заставодавцем Національний банк у системі кількісного обліку СЕРТИФ здійснює перереєстрацію прав власності за депозитними сертифікатами на підставі розпорядження банку-заставодавця (додаток 10) та повідомлення банку-кредитора про неповернення міжбанківського кредиту (додаток 13). До часу отримання цих документів депозитні сертифікати залишаються заблокованими на рахунку 5861 у банку-заставодавця.
Перереєстрація прав власності за депозитними сертифікатами здійснюється за умови відповідності інформації в розпорядженнях тій, що зазначена в повідомленнях, які надійшли до Національного банку системою кількісного обліку СЕРТИФ, і в кількісному обліку здійснюються такі проводки:
------------------------------------------------------
|Номер рахунку | Належність рахунку |
|------------------------+---------------------------|
|дебет рахунку 5861 | банк-заставодавець |
|------------------------+---------------------------|
|кредит рахунку 5661 | банк-заставодавець |
|------------------------+---------------------------|
|дебет рахунку 5661 | банк-заставодавець |
................Перейти до повного тексту