1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 64 від 02.08.96 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
13 серпня 1996 р.
за N 440/1465
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економіки N 2281 від 20.04.2023 )
Про затвердження Положення про професійно-технічний навчальний заклад державної служби зайнятості
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства праці та соціальної політики N 597 від 05.11.2007 Наказом Міністерства соціальної політики N 577 від 28.12.2011 )
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 березня 1996 року N 235-р щодо реалізації заходів, передбачених Концепцією професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації незайнятого населення, схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 1 лютого 1996 року N 150, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про професійно-технічний навчальний заклад державної служби зайнятості (додається).
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики N 577 від 28.12.2011 )
2. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства праці України від 29 березня 1993 року N 18 "Про затвердження Положення про Учбовий центр державної служби зайнятості".
3. Державному центру зайнятості Мінпраці забезпечити виконання вимог даного Положення.
Міністр М.Г.Каскевич
Затверджено
наказом Міністерства праці України
від 02.08.96 р. N 64
Положення про професійно-технічний навчальний заклад державної служби зайнятості
( Заголовок Положення із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики N 577 від 28.12.2011 ) ( У тексті Положення слова "незайняті громадяни" та "незайняте населення" в усіх відмінках замінено словом "безробітні" у відповідному відмінку; слово "Міносвіти" в усіх відмінках замінено словом "МОН" згідно з Наказом Міністерства праці та соціальної політики N 597 від 05.11.2007 ) ( У тексті Положення слова "Міністерство освіти і науки України" у всіх відмінках замінено словами "Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України" у відповідних відмінках, слова "Міністерство праці та соціальної політики України" у всіх відмінках замінено словами "Міністерство соціальної політики України" у відповідних відмінках, слово "МОН" замінено словом "МОНмолодьспортом", слова "приватних осіб" замінено словами "фізичних осіб" згідно з Наказом Міністерства соціальної політики N 577 від 28.12.2011 )
1. Загальні положення
1.1. Професійно-технічний навчальний заклад державної служби зайнятості (далі - навчальний заклад) створюється відповідно до Законів України "Про професійно-технічну освіту", "Про зайнятість населення" з метою надання соціальних послуг з професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, передбачених статтями 7 та 7-1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
( Пункт 1.1 розділу I в редакції Наказу Міністерства соціальної політики N 577 від 28.12.2011 )
1.2. Створення, реорганізація та ліквідація навчального закладу здійснюється центрами зайнятості Автономної Республіки Крим, обласними, міст Києва та Севастополя (далі - регіональні центри зайнятості) у порядку, визначеному чинним законодавством, за погодженням з правлінням Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
( Пункт 1.2 в редакції Наказу Міністерства праці та соціальної політики N 597 від 05.11.2007 )
1.3. Організація інформаційного забезпечення та статистичного обліку, науково-методичне забезпечення, впровадження у навчально-виробничий процес досягнень науки, техніки, нових технологій, передового досвіду та інноваційних педагогічних технологій здійснюються Державним центром зайнятості.
( Пункт 1.3 в редакції Наказу Міністерства праці та соціальної політики N 597 від 05.11.2007, Наказу Міністерства соціальної політики N 577 від 28.12.2011 )
1.4. У своїй діяльності навчальний заклад керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, постановами правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, актами місцевих державних адміністрацій, регіональних центрів зайнятості та цим Положенням.
( Пункт 1.4 в редакції Наказу Міністерства праці та соціальної політики N 597 від 05.11.2007, Наказу Міністерства соціальної політики N 577 від 28.12.2011 )
1.5. Навчальний заклад відповідно до Закону України "Про освіту" має статус державного навчального закладу.
( Пункт 1.5 розділу I в редакції Наказу Міністерства соціальної політики N 577 від 28.12.2011 )
1.6. Навчальний заклад є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, установах банків, штамп, печатку із своїм найменуванням і діє на підставі статуту.
( Пункт 1.6 розділу I в редакції Наказу Міністерства соціальної політики N 577 від 28.12.2011 )
1.7. Навчальний заклад та регіональний центр зайнятості розробляють статут навчального закладу, в якому вказуються його найменування і тип. Статут затверджується Державним центром зайнятості за погодженням з МОНмолодьспортом.
( Пункт 1.7 розділу I в редакції Наказу Міністерства соціальної політики N 577 від 28.12.2011 )
2. Основні завдання та функції навчального закладу
2.1. Основним завданням навчального закладу є забезпечення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації (далі - професійного навчання) безробітних за професіями (спеціальностями), в яких є потреба на ринку праці.
( Пункт 2.1 розділу II в редакції Наказу Міністерства соціальної політики N 577 від 28.12.2011 )
2.2. До функцій та напрямів діяльності навчального закладу належать:
1) організація навчально-виробничого процесу, обрання форм та методів навчання;
2) забезпечення належної якості професійного навчання слухачів;
3) навчально-виробнича, навчально-методична, фінансово-господарська та виробничо-комерційна діяльність;
4) розроблення робочих навчальних планів і програм на основі типових навчальних планів і програм, визначення регіонального компонента змісту професійно-технічної освіти, які затверджуються в установленому законодавством порядку;
5) розроблення правил прийому слухачів до навчального закладу на основі типових правил прийому;
6) формування разом з регіональним центром зайнятості планів прийому слухачів з урахуванням затверджених обсягів професійного навчання та потреб громадян у професійно-технічній освіті і замовлень підприємств, установ, організацій;
7) організація в межах ліцензованого обсягу навчального закладу на договірних умовах професійного навчання працівників підприємств, організацій, установ, а також фізичних осіб;
8) організація побутового обслуговування слухачів;
9) атестація педагогічних працівників навчального закладу;
10) організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників навчального закладу, у тому числі їх стажування на підприємствах, в установах, організаціях;
11) організація виробничого навчання та виробничої практики слухачів на виробництві та у сфері послуг;
12) матеріально-технічне забезпечення навчально-виробничого процесу;
13) визначення структури і штатного розпису з урахуванням установленого фонду заробітної плати за погодженням з регіональним центром зайнятості;
14) забезпечення здійснення заходів з охорони праці слухачів, працівників;
15) видача документів про освіту встановленого зразка;
16) надання платних послуг відповідно до Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 N 796;
17) проведення профорієнтаційної роботи, інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо діяльності навчального закладу;
18) проведення в установленому порядку педагогічних експериментів.
( Пункт 2.2 розділу II в редакції Наказу Міністерства соціальної політики N 577 від 28.12.2011 )
3. Керівництво навчального закладу та його працівники. Самоврядування трудового колективу
3.1. Навчальний заклад очолює директор, який призначається на посаду за результатами конкурсу (за попереднім погодженням з Державним центром зайнятості) регіональним центром зайнятості шляхом укладання з ним трудового договору (контракту). Призначення директора на посаду та звільнення з посади здійснюються відповідно до законодавства.
( Пункт 3.1 розділу III в редакції Наказу Міністерства соціальної політики N 577 від 28.12.2011 )
3.2. Директор навчального закладу:
1) несе відповідальність за діяльність навчального закладу, виконання покладених на нього завдань і функцій;
2) здійснює витрати в межах затверджених кошторисів;
3) видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження, обов'язкові для всіх працівників навчального закладу та осіб, які навчаються;
4) забезпечує виконання викладачами і майстрами виробничого навчання навчальних планів і програм та дотримання штатно-фінансової дисципліни;
5) представляє навчальний заклад на підприємствах, в установах і організаціях.

................
Перейти до повного тексту