1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
16.03.2005 N 110
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 квітня 2005 р.
за N 405/10685
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1516 від 05.10.2010 )
Про затвердження Положення про порядок розрахунків з учасниками пайового інвестиційного фонду при розміщенні інвестиційних сертифікатів шляхом приватної пропозиції
Відповідно до статей 27 та 28 Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)" та відповідно до Законів України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про порядок розрахунків з учасниками пайового інвестиційного фонду при розміщенні інвестиційних сертифікатів шляхом приватної пропозиції (додається).
2. Керівнику апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Керівник апарату Комісії) забезпечити:
подання на державну реєстрацію цього рішення до Міністерства юстиції України;
опублікування цього рішення відповідно до чинного законодавства.
3. Рішення набирає чинності відповідно до чинного законодавства.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Керівника апарату Комісії.
Т.в.о. Голови Комісії І.Нестеренко
Протокол засідання Комісії
від 16 березня 2005 року N 5
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Державної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
16.03.2005 N 110
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 квітня 2005 р.
за N 405/10685
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок розрахунків з учасниками пайового інвестиційного фонду при розміщенні інвестиційних сертифікатів шляхом приватної пропозиції
Це Положення розроблено відповідно до Законів України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)", "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".
1. Загальні положення
1.1. Відповідно до цього Положення визначаються послідовність дій та організаційних заходів, які необхідно здійснити при проведенні розрахунків з учасниками пайового інвестиційного фонду (далі - Фонд) при приватному розміщенні інвестиційних сертифікатів під час припинення діяльності Фонду та з метою захисту прав учасників таких Фондів.
1.2. У цьому Положенні наведені терміни вживаються у такому значенні:
припинення діяльності Фонду - ліквідація Фонду, яка здійснюється в порядку, передбаченому чинним законодавством, з обов'язковим урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)";
агент з розміщення та викупу цінних паперів інститутів спільного інвестування - торговець цінними паперами, який отримав у встановленому порядку ліцензію на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів - діяльності по випуску та обігу цінних паперів та діє в інтересах емітента на підставі договору з компанією з управління активами про надання послуг з розміщення та викупу цінних паперів інститутів спільного інвестування;
комісія з припинення діяльності Фонду (далі - комісія з припинення) - колегіальний орган, створений відповідно до вимог цього Положення, який виконує функції щодо припинення діяльності Фонду.
1.3. Фонд припиняє свою діяльність за рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) у разі:
винесення Комісією рішення про неможливість заміни компанії з управління активами відповідно до частини першої статті 27 Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)";
анулювання ліцензії, виданої зберігачу Фонду на провадження депозитарної діяльності, та не укладення компанією з управління активами протягом 30 календарних днів договору з іншим зберігачем;
закінчення строку, на який був створений закритий Фонд.
1.4. З моменту прийняття Комісією рішення про ліквідацію Фонду розміщення та викуп інвестиційних сертифікатів припиняються.
Розрахунки за інвестиційними сертифікатами, які належать учасникам на праві власності здійснюються компанією з управління активами в порядку, визначеному цим Положенням та порядком проведення розрахунків з учасниками Фонду (далі - Порядок), затвердженим комісією з припинення.
1.5. Грошові кошти, отримані від реалізації активів Фонду, розподіляються:
у першу чергу - здійснюються виплати учасникам, що подали заявки на викуп інвестиційних сертифікатів до дати прийняття рішення про ліквідацію Фонду;
у другу чергу - вносяться обов'язкові платежі до Державного бюджету України;
у третю чергу - здійснюються виплати кредиторам компанії з управління активами Фонду по погашенню заборгованості, яка виникла у зв'язку з діяльністю Фонду, що ліквідується;
у четверту чергу - здійснюються виплати іншим учасникам Фонду.
Розподіл грошових коштів здійснюється після повного задоволення вимог попередньої черги.
1.6. Розрахунки з учасниками Фонду при приватному розміщенні інвестиційних сертифікатів Фонду здійснюються за вартістю чистих активів у розрахунку на один інвестиційний сертифікат Фонду в обігу, розрахованою на день, що передує дню початку розрахунку.
1.7. З дати прийняття рішення про ліквідацію Фонду до нього не застосовуються вимоги щодо складу та структури активів Фонду.
2. Послідовність дій та організаційних заходів щодо підготовки та здійснення розрахунків з учасниками Фонду при ліквідації
2.1. Протягом 3 робочих днів з дати прийняття рішення про припинення Фонду, у випадках, передбачених пунктом 1.3. розділу 1 цього Положення, Комісія письмово повідомляє про прийняте нею рішення компанію з управління активами Фонду. До повідомлення додається завірена в установленому чинним законодавством порядку копія рішення Комісії.
2.2. Не пізніше 10 днів з дати отримання письмового повідомлення про прийняте Комісією рішення щодо припинення діяльності Фонду, уповноважений орган компанії з управління активами зобов'язаний прийняти рішення про припинення Фонду, створити комісію з припинення, затвердити положення про комісію з припинення (далі - Положення) та довідку про вартість чистих активів на дату прийняття цього рішення.
Засідання уповноваженого органу компанії з управління активами Фонду, на якому було прийняте рішення про ліквідацію Фонду, оформляється протоколом.
До складу комісії з припинення повинні входити представник компанії з управління активами, а також можуть входити за їх згодою представники спостережної (наглядової) ради Фонду (у разі її створення), зберігача, реєстроутримувача (депозитарію), незалежного оцінювача майна, Комісії, Української асоціації інвестиційного бізнесу.

................
Перейти до повного тексту