1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
11.01.2007 N 2
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 січня 2007 р.
за N 65/13332
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 174 від 01.06.2011 )
Про затвердження Змін до Інструкції про касові операції в банках України
Відповідно до статей 7, 33 Закону України "Про Національний банк України" та з метою вдосконалення організації касової роботи в банках України Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про касові операції в банках України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 14.08.2003 N 337 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05.09.2003 за N 768/8089 (із змінами), що додаються.
2. Департаменту готівково-грошового обігу (Н.В.Дорофєєва) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на виконавчого директора з питань готівково-грошового обігу О.М.Толстого та директора Департаменту готівково-грошового обігу Н.В.Дорофєєву.
4. Постанова набирає чинності з 02.04.2007.
Голова В.С.Стельмах
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
11.01.2007 N 2
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 січня 2007 р.
за N 65/13332
ЗМІНИ
до Інструкції про касові операції в банках України ( z0768-03 )
1. Абзац перший пункту 11 розділу I після слів "які склали залік" доповнити словами "з оформленням відповідного протоколу".
2. У розділі II:
2.1. У главі 1:
пункт 7 викласти в такій редакції:
"7. Банки отримують готівку через уповноважених осіб банку безпосередньо з видаткової каси територіальних управлінь за видатковим касовим ордером на підставі довіреності, типова форма якої передбачена Інструкцією про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 16.05.96 N 99, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 12.06.96 за N 293/1318 (далі - довіреність).
Отримання готівки інкасаторами банку через приміщення приймання-передавання цінностей або службою перевезення цінностей та організації інкасації територіальних управлінь здійснюється відповідно до вимог нормативно-правових актів з питань перевезення валютних цінностей та інших коштів у банківській системі";
абзац перший пункту 10 викласти в такій редакції:
"10. Національний банк приймає до розгляду акти про розбіжності (додаток 2), затверджені керівником банку, у разі встановлення недостачі банкнот (монет) в упаковці територіального управління, Центрального сховища та Банкнотно-монетного двору від тих банків, яким було видано безпосередньо підкріплення готівкою через службу перевезення цінностей та організації інкасації або інкасаторів банку";
перше та друге речення абзацу першого пункту 13 викласти в такій редакції:
"Банк здає готівку (у тому числі не придатну до обігу) через уповноважених осіб до прибуткової каси територіального управління, а через інкасаторів банку - до приміщення для приймання-передавання готівки. Банки здають банкноти повними пачками, а банкноти номіналами 100, 200 та 500 грн і неповними пачками (по одній за кожним номіналом і розміром) без поаркушного перерахування".
2.2. Перше речення пункту 5 глави 3 викласти в такій редакції:
"5. У разі передавання готівки національної валюти своїм філіям та іншим банкам незалежно від їх місцезнаходження, а також відділенням банку, які розташовані за межами області, не пізніше наступного робочого дня надсилається повідомлення про передавання готівки як банком, що передає готівку, так і банком, що її одержує, відповідному територіальному управлінню".
2.3. У главі 4:
у пункті 7:
абзац другий доповнити реченням такого змісту: "На накладках пачок банкнот, оброблених на місці ручного дооброблення на автоматизованих системах оброблення, проставляється підпис та іменний штамп касира, який здійснював оброблення цих банкнот";
абзац третій виключити;
у пункті 9:
абзац перший викласти в такій редакції:
"9. Сформована таким чином пачка банкнот з хрестоподібним обандероленням корінців пакується одним з таких способів";
в абзаці п'ятому після слова "обв'язується" доповнити словами "як виняток до придбання обладнання";
доповнити пункт новими абзацами такого змісту:
"Пачка з корінцями, обандероленими поперечно, обов'язково запаковується в термоусадкову плівку або в поліетиленові пакети у встановленому порядку.
Пачка, сформована одним з вищезазначених способів, повинна мати щільну обв'язку, щоб унеможливити зміщення корінців у пачці";

................
Перейти до повного тексту