1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


Рішення
про Міждержавну науково-технічну програму "Створення конкурентоздатних на світовому ринку зварювальних конструкцій, ресурсозберігаючих технологій, матеріалів і обладнання для зварювального виробництва"
Статус Рішення див.
( Рішення ратифіковано Законом N 580-XIV від 08.04.99 )
Рада глав держав Співдружності Незалежних Держав з метою реалізації Угоди про створення спільного науково-технологічного простору держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав від 3 листопада 1995 року вирішила:
1. Затвердити Міждержавну науково-технічну програму "Створення конкурентоздатних на світовому ринку зварювальних конструкцій, ресурсозберігаючих технологій, матеріалів і обладнання для зварювального виробництва" (додається).
2. Доручити урядам держав-учасниць Співдружності розробити та здійснити заходи з реалізації зазначеної Міждержавної програми.
3. Це Рішення набирає чинності з дня його підписання, а для держав, законодавство яких потребує виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності цим Рішенням, - після повідомлення депозитарію про їх виконання.
Вчинено в місті Бішкеку 9 жовтня 1997 року в одному справжньому примірнику російською мовою, що зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який надасть кожній державі, що підписала це Рішення, його засвідчену копію.
За Уряд Азербайджанської Республіки
За Уряд Республіки Вірменія
За Уряд Республіки Білорусь
За Уряд Грузії (з урах. зауваж.)
За Уряд Республіки Казахстан
За Уряд Киргизької Республіки
За Уряд Республіки Молдова
За Уряд Російської Федерації
За Уряд Республіки Таджикистан
За Уряд Туркменістану
За Уряд Республіки Узбекистан
За Уряд України
Міжнародна науково-технічна програма "Створення конкурентоздатних на світовому ринку зварювальних конструкцій, ресурсозберігаючих технологій, матеріалів і обладнання для зварювального виробництва"
Міждержавна науково-технічна програма "Створення конкурентоспроможних на світовому ринку зварних конструкцій, ресурсозберігаючих технологій, матеріалів та обладнання для зварювального виробництва" (далі - Програма) розроблена за ініціативою міждержавної наукової ради по зварюванню та споріднених технологіях та схвалена Міждержавним комітетом по науково-технологічному розвитку (далі - МК НТР).
Учасниками цієї Програми (далі - Сторони) є держави Співдружності, уряди яких підписали чи приєдналися до Рішення про міждержавну науково-технічну програму "Створення конкурентоспроможних на світовому ринку зварних конструкцій, ресурсозберігаючих технологій, матеріалів та обладнання для зварювального виробництва".
Ця Програма, яка містить чотири розділи, являє собою комплекс науково-дослідницьких, конструкторських та технологічних розробок у галузі зварювання, паяння, наплавлення, термічного різання, неруйнівних методів контролю, нанесення захисних та зміцнюючих покриттів, а також організаційно-економічних заходів щодо їх забезпечення. У виконанні проектів цієї Програми братимуть участь провідні науково-дослідницькі та конструкторські організації Сторін.
1. Актуальність проблеми
Зварювання широко використовується практично в усіх галузях промисловості та будівництві. Воно знайшло застосування у космосі та глибоко під водою для створення відповідальних конструкцій. Зварювання та споріднені технології є галуззю, де всі промислово розвинені країни вважають за необхідне і доцільне провадити у широких масштабах науково-дослідницькі та дослідно-конструкторські роботи, маючи на увазі, що створення та використання нових ресурсозберігаючих технологій, матеріалів та обладнання поліпшить економічні показники практично в усіх галузях промисловості. Актуальність проблеми для держав-учасниць СНД обумовлена необхідністю:
проведення узгодженої науково-технічної політики у галузі зварювання та споріднених технологій;
розвитку наукових зв'язків та концентрації зусиль на ефективному вирішенні актуальних науково-технічних задач;
проведення узгоджених заходів з питань технічного нормування, стандартизації, сертифікації, ліцензійної діяльності та реалізації науково-технічної продукції у галузі зварювання та споріднених технологій.
2. Основна мета та механізм реалізації Програми
2.1. Основна мета цієї Програми - створення конкурентоспроможних на світовому ринку надійних та економічних зварних конструкцій, нового покоління матеріалів, обладнання та ресурсозберігаючих технологій, які забезпечать економію енергетичних та матеріальних ресурсів, обладнання та засобів, охорону здоров'я зварників та поліпшення екології зварювального виробництва, а також створення виробів нової техніки з високими споживчими характеристиками. У відповідності з основною метою цієї Програми кожен її розділ вирішує певне коло задач.
2.2. Для реалізації цієї Програми кожна Сторона визначає державного замовника, який здійснює керівництво роботами за Програмою, їх фінансування та матеріально-технічне забезпечення. Державними замовниками є:
від Республіки Бєларусь - Державний комітет по науці та технологіях Республіки Бєларусь;
від Грузії - Міністерство економіки Грузії;
від Республіки Казахстан - Міністерство науки - Академія наук Республіки Казахстан;
від Киргизької Республіки - Міністерство архітектури та будівництва Киргизької Республіки;
від Республіки Молдова - Міністерство економіки Республіки Молдова;
від Російської Федерації - Міністерство науки та технологій Російської Федерації;
від Республіки Таджикистан - Державний комітет у справах промисловості;
від України - Міністерство України у справах науки і технологій.
2.3. Функції оперативної координації робіт щодо реалізації цієї Програми, зв'язок з вищестоящими організаціями міждержавного співробітництва та техніко-фінансовий звіт про виконання цієї програми здійснюють організації-коодинатори від кожної із Сторін:

................
Перейти до повного тексту