1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Офіційний переклад
( Про вихід з Угоди див. Закон № 2304-IX від 19.06.2022 )
УГОДА
про підтримку і розвиток малого підприємництва в державах - учасницях СНД
Статус Угоди
( Сканована копія ) ( Угоду подано на ратифікацію Постановою КМ № 159 від 16.02.1998 ) ( Угоду ратифіковано Законом № 582-XIV від 08.04.1999 ) ( Щодо припинення дії міжнародного договору України 11 січня 2023 року див. Лист Міністерства закордонних справ № 72/11-612-57595 від 03.08.2022 )
Уряди держав - учасниць цієї Угоди (далі - Сторони),
керуючись Договором про створення Економічного союзу від 24 вересня 1993 року,
визнаючи важливість економічного співробітництва, стимулювання розвитку ринкових відносин, формування і насичення ринку товарами та послугами,
усвідомлюючи соціально-економічну роль малого підприємництва у зниженні соціальної напруженості, створенні нових робочих місць, формуванні ринкової інфраструктури,
розуміючи необхідність захисту соціально-економічних інтересів представників малого підприємництва,
домовились про таке:
Стаття 1.
Суб'єктами малого підприємництва для цілей цієї Угоди Сторони визнають юридичних і фізичних осіб, які отримали цей статус відповідно до законодавства держави, яка здійснює їх реєстрацію.
Стаття 2.
Сторони, маючи повну самостійність у питаннях реалізації державної політики у розвитку і підтримці малого підприємництва, взаємодіють у його підтримці та співробітничають у таких напрямах:
сприяння встановленню і розвиткові ділових контактів між суб'єктами малого підприємництва держав - учасниць Співдружності;
формування умов для активізації зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів малого підприємництва;
надання допомоги у створенні міждержавної та національних інфраструктур для підтримки малого підприємництва;
сприяння фінансово-кредитній та інвестиційній підтримці малого підприємництва;
сприяння розвиткові інноваційної діяльності суб'єктів малого підприємництва;
зближення нормативно-правової бази Сторін, яка регламентує діяльність малого підприємництва;
створення сумісних національних та єдиної міждержавної систем інформаційного і консультаційного забезпечення малого підприємництва;
формування позитивної громадської думки про мале підприємництво;
підготовка кадрів для малого підприємництва.
Стаття 3.
З метою забезпечення необхідної діяльності в галузі підтримки і розвитку малого підприємництва Сторони створюють Консультативну раду з підтримки і розвитку малого підприємництва в державах - учасницях СНД (далі - Рада).
Завдання і функції Ради, її склад і статус визначаються Положенням, яке є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Стаття 4.
Положення цієї Угоди не зачіпають зобов'язань, прийнятих Сторонами відповідно до інших міжнародних договорів.
Стаття 5.
Ця Угода тимчасово застосовується з дня підписання і набирає чинності з дня здачі на зберігання депозитарію третього повідомлення про виконання Сторонами, які її підписали, всіх необхідних внутрішньодержавних процедур.
Для Сторін, які виконали необхідні процедури пізніше, вона набирає чинності з дня здачі на зберігання відповідних документів депозитарію.
Стаття 6.
До цієї Угоди може бути внесено зміни і доповнення за спільною згодою Сторін.
Стаття 7.
Спірні питання, пов'язані із застосуванням або тлумаченням цієї Угоди, розв'язуються шляхом консультацій та переговорів заінтересованих Сторін.
Стаття 8.
Ця Угода діє протягом п'яти років від дня набрання нею чинності. Після закінчення цього строку Угода автоматично продовжується кожного разу на 5-річиий період, якщо Сторони не приймуть іншого рішення.
Стаття 9.
Кожна Сторона може вийти з цієї Угоди, надіславши письмове повідомлення про це депозитарію не пізніше ніж за 6 місяців до виходу, врегулювавши фінансові та інші зобов'язання, які виникли за час дії Угоди.
Стаття 10.
Ця Угода відкрита для приєднання до неї інших держав, які поділяють її цілі та принципи, шляхом здачі на зберігання депозитарію документів про таке приєднання.
Вчинено в місті Москві 17 січня 1997 року в одному оригінальному примірнику російською мовою. Оригінальний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який надішле кожній державі, яка підписала цю Угоду, її засвідчену копію.
За Уряд Азербайджанської Республіки
Підпис (з особливою думкою)
За Уряд Республіки Молдова
Підпис
За Уряд Республіки Вірменія
Підпис (з особливою думкою)
За Уряд Російської Федерації
Підпис
За Уряд Республіки Білорусь
Підпис
За Уряд Республіки Таджикистан
Підпис
За Уряд Грузії
Підпис (із зауваженням)
Нота МЗС Грузії № 7/5-14 від 11.01.2011 про намір не ставати учасницею
За Уряд Туркменістану
-
За Уряд Республіки Казахстан
Підпис
За Уряд Республіки Узбекистан
Підпис
За Уряд Киргизької Республіки
Підпис
За Уряд України
Підпис (із застереженням)
Додаток
до Угоди про підтримку і розвиток
малого підприємництва в державах -
учасницях СНД від 17 січня 1997 року
ПОЛОЖЕННЯ
про Консультативну раду з підтримки і розвитку малого підприємництва в державах - учасницях СНД
I. Загальні положення
Консультативну раду з підтримки і розвитку малого підприємництва в державах - учасницях СНД (далі - Рада) створено відповідно до Угоди про підтримку і розвиток малого підприємництва в державах - учасницях СНД (далі - Угода) від 17 січня 1997 року.
Рада керується у своїй діяльності Статутом Співдружності Незалежних Держав, Договором про створення Економічного союзу, рішеннями Ради глав держав і Ради глав урядів СНД, рішеннями Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу, міждержавними (міжурядовими) угодами, які укладаються в рамках Співдружності, Угодою про підтримку і розвиток малого підприємництва в державах - учасницях СНД, Загальним положенням про міждержавні (міжурядові) органи Співдружності Незалежних Держав і цим Положенням.
II. Завдання і функції Ради
Основними завданнями і функціями Ради є:
розроблення скоординованої політики у сфері підтримки і розвитку малого підприємництва;
сприяння формуванню комплексної системи державної і громадської підтримки суб’єктів малого підприємництва, розвитку основних елементів інфраструктури малого підприємництва, нових, більш ефективних форм спільної підприємницької діяльності;
участь у створенні міждержавних і національних кредитно-фінансових інститутів, лізингових, інвестиційних та інших фондів і структур для стійкого розвитку малого підприємництва;

................
Перейти до повного тексту