- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
про першочергові заходи стосовно захисту жертв збройних конфліктів
( Угоду ратифіковано Законом
N 21-V від 21.07.2006, ВВР, 2006, N 39, ст.326 )
Дата підписання: 24.09.1993
Дата ратифікації: 21.07.2006
Дата набуття чинності: 19.10.2006
Офіційний переклад
Держави - учасниці цієї Угоди (далі - Сторони),
будучи глибоко стурбовані тривожною ситуацією, що склалася на значній частині території колишнього Союзу РСР у зв'язку зі збройними конфліктами з національних, релігійних та політичних мотивів;
підкреслюючи необхідність захисту жертв збройних конфліктів й осіб, що не беруть участі в збройних конфліктах, насамперед мирного населення та військовослужбовців, які не належать до бойових формувань конфліктуючих Сторін;
беручи до уваги, що Сторони підтвердили свої зобов'язання, що випливають з міжнародних документів з прав людини;
рішуче засуджуючи грубі порушення міжнародного гуманітарного права: застосування заборонених засобів і методів ведення воєнних дій, напад на цивільне населення й цивільні об'єкти, узяття заручників, тортури та інші види посягання на людську гідність тощо;
підтверджуючи рішучість покласти край збройним конфліктам,
домовилися про таке:
Стаття 1
Сторони будуть співробітничати на двосторонній і багатосторонній основі у вжитті необхідних заходів, спрямованих на запобігання порушень прав людини й норм гуманітарного права в регіонах збройних конфліктів.
Стаття 2
Сторони, якщо вони ще не беруть участі у відповідних міжнародних договорах, докладуть зусиль для якнайшвидшого оформлення правонаступництва стосовно міжнародних договорів колишнього Союзу РСР в галузі міжнародного гуманітарного права, що накладає зобов'язання на держави й усіх учасників збройних конфліктів, і приведуть своє національне законодавство у відповідність до норм і принципів міжнародного гуманітарного права.
Стаття 3
Сторони, якщо це ще не зроблено, у можливо більш короткі строки приймуть національні законодавчі акти, що гарантують соціальний захист і відшкодування матеріального збитку особам, які постраждали в результаті збройних конфліктів.
Стаття 4
Сторони будуть уживати негайних погоджених заходів для захисту осіб, незаконно позбавлених волі з причин, пов'язаних зі збройним конфліктом, незалежно від того, інтерновані вони або затримані, а також для повернення військовополонених і беззастережного звільнення заручників.
Стаття 5
Сторони будуть координувати передбачену цією Угодою взаємну діяльність стосовно захисту жертв збройних конфліктів, залучаючи національні організації Червоного Хреста й Червоного Півмісяця, Міжнародний комітет Червоного Хреста, Раду міністрів оборони та інші органи Співдружності, Комітет у справах воїнів-інтернаціоналістів при Раді глав урядів, а також надавати заінтересованим Сторонам інформацію про жертви збройних конфліктів, що потребують захисту й допомоги.
Стаття 6
Кожна Сторона вживе всіх необхідних заходів для припинення будь-яких дій, що порушують міжнародне гуманітарне право, зокрема застосування ефективних заходів судового переслідування та покарання до осіб, які організували, учинили або наказали вчинити діяння, що кваліфікується як військовий злочин або злочин проти людства за міжнародним правом та (або) національним законодавством.
Стаття 7
Сторони будуть надавати одна одній необхідну допомогу стосовно захисту особистих і майнових прав жертв збройних конфліктів.
Стаття 8
Спори стосовно тлумачення або застосування цієї Угоди вирішуються шляхом переговорів заінтересованих Сторін та іншими загальноприйнятими засобами мирного вирішення спорів, зокрема погоджувальними комісіями, що створюються на прохання однієї зі Сторін.
Стаття 9
Ця Угода є відкритою для приєднання інших держав, що поділяють її мету й принципи.
Стаття 10
Ця Угода підлягає ратифікації або затвердженню відповідно до внутрішніх процедур Сторін.
Стаття 11
Ця Угода набуває чинності після закінчення 10 днів з дня здачі на зберігання Депозитарію трьох ратифікаційних грамот або повідомлень про її затвердження.
Учинено в місті Москва 24 вересня 1993 року в одному оригінальному примірнику російською мовою. Оригінальний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, який надішле державам, що підписали цю Угоду, її засвідчену копію.
................Перейти до повного тексту