1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
( Указ втратив чинність на підставі Указу Президента N 1599/2005 від 14.11.2005 )
Питання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка
( Із змінами, внесеними згідно з Указами Президента N 442/2003 від 27.05.2003 N 452/2005 від 08.03.2005 N 824/2005 від 19.05.2005 )
З метою вдосконалення порядку присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
постановляю:
1. Затвердити Положення про Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка (додається).
2. Затвердити Положення про Національну премію України імені Тараса Шевченка (додається).
3. Затвердити персональний склад Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (додається).
4. Визнати такими, що втратили чинність:
статтю 3 Указу Президента України від 29 листопада 1996 року N 1146 "Питання Комітету із Державних премій України імені Тараса Шевченка";
статті 3 - 5 Указу Президента України від 27 вересня 1999 року N 1228 "Про Національну премію України імені Тараса Шевченка";
Указ Президента України від 22 червня 2000 року N 808 "Про внесення змін до Указу Президента України від 27 вересня 1999 року N 1228".
5. Кабінету Міністрів України привести свої рішення у відповідність із цим Указом.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 10 жовтня 2001 року
N 950/2001
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 10 жовтня 2001 року N 950/2001
ПОЛОЖЕННЯ
про Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка
1. Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка (далі - Комітет) є спеціальним органом, що підпорядковується Президентові України і утворений для попереднього розгляду питань щодо кандидатур на присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка (далі - Національна премія).
Присудження Національної премії провадиться Указом Президента України.
2. Комітет у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України та цим Положенням.
3. Комітет для здійснення покладених на нього функцій:
постійно відстежує літературні і мистецькі процеси в Україні, аналізує їх, визначає найяскравіші, найвидатніші духовні надбання;
приймає твори і роботи, представлені на здобуття Національної премії, стежить за додержанням установленого порядку їх висунення;
проводить розгляд, обговорення, оцінку творів і робіт, представлених на здобуття Національної премії, та приймає шляхом таємного голосування рішення щодо кандидатур на присудження Національної премії;
розробляє пропозиції щодо зразка Диплома та Почесного знака лауреата Національної премії, вносить відповідні пропозиції Комісії державних нагород та геральдики;
організовує вручення Дипломів, Почесних знаків лауреатам Національної премії в урочистій обстановці;
виплачує лауреатам Національної премії її грошову частину.
4. Комітет має право:
утворювати із членів Комітету творчі секції та експертні комісії в галузі літератури, культури і мистецтва;
залучати до рецензування творів і робіт, представлених на здобуття Національної премії, фахівців у галузі літератури, культури і мистецтва, оплата праці яких здійснюється відповідно до законодавства України;
відряджати членів Комітету та рецензентів для ознайомлення з театральними виставами, творами образотворчого та монументального мистецтва.
5. Комітет утворюється у складі голови Комітету, заступника голови та членів Комітету.
Склад Комітету формується за поданням голови Комітету з числа високопрофесійних, авторитетних, відомих в Україні літераторів і митців, літературознавців і мистецтвознавців, культурологів.
Персональний склад Комітету затверджується Указом Президента України строком на п'ять років. Протягом цього строку може проводитися часткова ротація Комітету.
Якщо на здобуття Національної премії висунуто роботу члена Комітету, він протягом відповідного року не бере участі в роботі Комітету.
6. Основною формою роботи Комітету є засідання, які проводить голова Комітету, а в разі його відсутності - заступник голови Комітету.
Засідання Комітету вважається правомочним у разі присутності на ньому не менш як 2/3 його складу.
Рішення Комітету про допущення творів і робіт до першого та другого турів конкурсу приймається простою більшістю голосів, а рішення щодо кандидатур на присудження Національної премії - не менш як 3/4 голосів присутніх на засіданні членів Комітету.
7. При Комітеті утворюється постійно діючий орган - Секретаріат у складі шести осіб, який очолює заступник голови Комітету.
Структуру Секретаріату затверджує голова Комітету.
Штатний розпис, кошторис видатків на утримання Секретаріату затверджує голова Комітету за погодженням з Міністерством фінансів України.
8. Комітет здійснює в установленому порядку редакційно-видавничу діяльність.
9. Комітет є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
Глава Адміністрації
Президента України

В.ЛИТВИН
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 10 жовтня 2001 року N 950/2001
ПОЛОЖЕННЯ
про Національну премію України імені Тараса Шевченка
1. Національна премія України імені Тараса Шевченка (далі - Національна премія) є найвищою в Україні премією в галузі культури, літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.
2. Національною премією відзначаються найвидатніші твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, які є вершинним духовним надбанням українського народу, утверджують Шевченківські гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість та самобутність і стали видатною подією в літературному та мистецькому житті України.

................
Перейти до повного тексту