- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
Про інформацію Комісії Верховної Ради Української РСР з питань здоров'я людини "Про забезпечення охорони здоров'я населення в умовах радіоактивного забруднення території, що сталося внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС"
( Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, N 3, ст. 9 )
Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:
1. Погодитись з висновками і пропозиціями Комісії Верховної Ради Української РСР з питань здоров'я людини щодо забезпечення охорони здоров'я населення в умовах радіоактивного забруднення території, що сталося внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (додається).
2. Раді Міністрів УРСР, виконавчим комітетам Волинської, Житомирської, Київської, Ровенської, Чернігівської обласних Рад народних депутатів передбачити у планах економічного і соціального розвитку, бюджеті на 1991 рік конкретні завдання щодо повного забезпечення районів, що зазнали радіоактивного забруднення, екологічно чистими продуктами харчування, медичною і радіометричною апаратурою, медичними кадрами; створення в них матеріально-технічної бази радіаційного захисту працюючих; удосконалення системи диференційованої оплати праці населення, існуючих форм матеріального заохочення медичних працівників; завершення радіологічного обстеження території.
3. Раді Міністрів УРСР подати до 15 січня 1991 року Верховній Раді Української РСР проекти законів про статус громадян, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, про статус зони екологічного лиха, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської аварії, про відповідальність посадових осіб за переробку та збут радіоактивно забруднених продуктів харчування та іншої продукції, а також Республіканської концепції безпечного проживання людей на територіях, що зазнали радіаційного забруднення.
Голова Верховної Ради Української РСР Л.КРАВЧУК
м. Київ, 21 грудня 1990 року
N 570-XII
Про забезпечення охорони здоров'я населення в умовах радіоактивного забруднення території, що сталося внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС
Комісія Верховної Ради Української РСР з питань здоров'я людини розглянула на своєму засіданні стан забезпечення охорони здоров'я населення в умовах радіоактивного забруднення території, що сталося внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Під безпосереднім впливом радіації нині в республіці перебуває близько 1,8 млн. чоловік, з них 460 тис. дітей. Матеріали вивчення свідчать, що здоров'я населення, яке зазнало радіаційного впливу, погіршується. Так, у 1989 році порівняно з попереднім періодом загальна захворюваність зросла на 45 проц., а смертність - на 25 процентів. Особливо різко збільшилась захворюваність на злоякісні пухлини, хвороби крові та кровотворних органів, значно зросла кількість гіперплазій щитовидної залози, різноманітних порушень ендокринної та імунної систем. В окремих районах Житомирської, Київської та Ровенської областей частота ускладнень вагітності та пологів, мертвонародженість, кількість уроджених вад розвитку у дітей збільшились у 2-3 рази.
Наявний науково-практичний досвід свідчить, що зміни у стані здоров'я є наслідком дії комплексу радіаційного, інших екологічних, соціально-економічних і психоемоційних факторів, які виникли внаслідок Чорнобильської катастрофи. Однак радянські і господарські органи республіки не вживають рішучих заходів щодо захисту людей від негативного впливу цих факторів, створення у регіонах радіоактивного забруднення належних виробничих, соціально-побутових і медичних умов. Члени Комісії відзначили, що діяльність Уряду республіки, відповідних міністерств і відомств, виконкомів Рад народних депутатів у розв'язанні зазначених питань є незадовільною.
Рада Міністрів УРСР, Держагропром УРСР, Мінторг УРСР, Укоопспілка, облвиконкоми недостатньо приділяють уваги забезпеченню цих регіонів екологічно чистими продуктами харчування. Наприклад, потреби Житомирської області в м'ясопродуктах на 1990 рік задоволено лише на 40 проц., молокопродуктах - на 83 проц., сирах - на 46 процентів. Вкрай недостатньо надходить плодоовочева продукція. Держагропром УРСР за дев'ять місяців поточного року виконав план поставок овочів на 2 проц., фруктів - на 2,6 проц., винограду - на 16,2 процента. Всього третину від запланованої кількості цієї продукції поставлено і за одинадцять місяців. Недостатність фондів, обмеженість асортименту продуктів не дають можливості налагодити харчування дітей відповідно до фізіологічних норм.
................Перейти до повного тексту